Instinct Reed čižmy 13

Pri výbere tých najlepších MX čižiem je, tak ako pri nákupe všetkého vybavenia na motorku, potrebné brať do úvahy viacero dôležitých aspektov. Základný aspekt je čo od čižiem očakávam a aký typ jazdca som. Či preferujem krátke intenzívne jazdenie na dráhe alebo využijem čižmy aj pri celodenných enduro výjazdoch.

moto-cizmy-fox-racingVzhľadom na moje obľúbené jazdenie na dráhe som si zvolil moto čižmy od firmy Fox. Jedná sa o prémiový a teda aj trošku drahší produkt. Z tohoto dôvodu bolo moje váhanie dlhšie a zvažoval som aj rôzne modely iných značiek. Nakoniec som sa rozhodol pre model Instinct Reed čižmy 13 a určite to neľutujem. Výrobcom opisované vlastnosti najvyššej rady MX čižiem určite nie sú prehnané. Vonkajší kĺb funguje perfektne, komfort nohy netrpí ani pri dlhšom jazdení ako to niekedy býva u lacnejších modelov. Vďaka skvelému podpornému systému pre členok a odpruženiu chodidla tieto moto čižmy dokážu zlepšiť a prehĺbiť môj zážitok z jazdy. Testovanie jazdcami MX po celom svete rozhodne prinieslo svoje ovocie. Ako býva u značky Fox dobrým zvykom, dostatok pozornosti nevenovali iba technickým vlastnostiam. Rovnako aj po dizajnérskej stránke čižmám nie je čo vytknúť. Farebná kombinácia bielo modrej koncepcie s červenými doplnkami je zaujímavá a rozhodne oku lahodiaca. Jednoducho všetko ako sa patrí na najvyššiu radu tak uznávaného výrobcu.

Tieto čižmy môžem jedine odporúčať a dúfam, že vďaka nim prežijem na dráhe a aj enduro výjazdoch veľa kilometrov bez pádov a so skvelými zážitkami.

No Responses

Komentovať