Iluzionista alebo kúzelník nielen pre deti

Všetky deti sa rady tešia z humorných či zábavných situácií a trikov. Toto je tiež dôvod, prečo sa mnohí rodičia rozhodnú pre svoje ratolesti najať detského iluzionistu alebo šaša či iného zabávača na rôzne oslavy a párty. Darček v podobe iluzionistu môže byť aj prekvapením alebo splneným snom. Iluzionista na detskej oslave je skvelý. Okrem toho, že sa postará o pozornosť detí, taktiež zamestnáva ich myseľ, niekedy im pomáha používať ich predstavivosť a odbremení rodičov, ktorí si často na oslavách nevedia samy rady. Iluzionista ponúkne deťom nie len svoje predstavenie ale aj množstvo zábavy v podobe napr. balónov, svetielok a malých jednoduchých trikov, ktoré sa môžu deti aj naučiť.

iluzionista

Iluzionista vás milo prekvapí.

Iluzionista pre dospelých deťom nestačí

Kúzla sú obvykle zmesou hypnózy, psychológie človeka, dlhodobej praxe a určitých princípov vedy. Iluzionista si dá načas s prípravou, je vytrvalý, aby dotiahol výsledný prvok či trik do perfektného konca. Inak to ani nejde. Slabý iluzionista alebo kúzelník sa neuživí. Na základe svojich dokonale nacvičených trikov môže ohúriť, očariť, zaujať a prekvapiť svoje publikum. Deti sú však netrpezlivé a zvedavé. Preto iluzionista musí myslieť neustále na triky, ktorými udrží ich pozornosť.

iluzionista

Nikdy nebudete vedieť ako to spravil.

Prečo deti milujú kúzla a nevysvetliteľné veci

Iluzionista ponúka kopec srandy – ilúzie, triky či kúzla deti nikdy neprestanú udivovať. Na deti zapôsobí už pri jednoduchom triku akým je vytiahnutie králika z klobúka. Alebo vytiahne mincu spoza ucha niektorého z detí. Prípadne roztrhá kúsok papiera, vyhodí do vzduchu a zrazu mu v ruke máva rovnaký kúsok papiera úplne celý. Niekedy deťom netreba vysvetlenie, ako tieto triky a ilúzie fungujú, len ich chcú vidieť a najlepšie opakovane.

Zaujme ich pozornosť – za každým trikom čakajú na ten ďalší. Netrpezlivo čakajú čo sa zmení, zmizne alebo nečakane objaví, a len tak ich to neomrzí.

Prenesie ich to do sveta kúzel a fantázie – funguje to už od najskorších rokov, keď deťom hovoríme, čítame alebo premietame rozprávky. Vždy sa nájde nejaká čarovná ríša alebo super hrdina s nadprirodzenými schopnosťami, ktorého dieťa pokladá za svoj vzor a ideál. Jednotlivé triky zaujmú deti, pretože iluzionista ich vezme do vymyslenej ríše, zmení obrázok na realitu a spraví z nemožného možné. Toto deťom pripomína ich hrdinov a núka myšlienku, že všetko je možné.

Komentovať