Hrad Devín a ďalšie tipy na výlety v okolí Bratislavy

Žijete v Bratislave a máte pocit, že už ste vyčerpali všetku inšpiráciu na výlety v okolí? Alebo plánujete cestu do Bratislavy na zopár dní a radi by ste príjemne strávili svoj čas v tomto meste? V tom prípade je tento článok presne pre vás. Pozrieme sa na tie najobľúbenejšie miesta v Bratislave a jej okolí, ako sú napríklad hrad Devín, Sandberg alebo Kačín.

Hrad Devín – história a ochutnávka vína

Hrad Devín nepochybne patrí k tým najhlavnejším atrakciám v rámci Bratislavy a tak by ste si ho nemali nechať ujsť ani vy. Čo tak spojiť spoznávanie histórie na jednom z najstarších slovenských hradov s ochutnávkou presláveného devínskeho ríbezľového vína? Takúto dokonalú kombináciu vám ponúka napríklad aj cestovná agentúra Flora Tour.

hrad devín
Devínsky hrad si vašu pozornosť určite zaslúži.

Unikátna príroda v podobe Sandbergu

Sandberg je unikátne miesto v Bratislave, kde boli objavené napríklad také nálezy ako žraločie zuby, kosti tuleňov či zvyšky veľrýb. Okrem oddychu v tomto krásnom prostredí na vás čaká aj krátka prechádza po náučnom chodníku, nádherné výhľady na napríklad už spomínaný hrad Devín či spoznávanie jedinečnej fauny a flóry, ktorá sa tu nachádza.

Sandberg
Navštívte túto významnú paleontologickú lokalitu.

Rodinná prechádza na Kačín

Ak vás neláka história, ochutnávka vín, ani spoznávanie fauny a flóry na Sandbergu, potom určite odporúčame príjemnú rodinnú prechádzku na Kačín. Kačín je obľúbeným miestom pre športovcov, ale aj pre rodiny s deťmi. Užite si nenáročnú dva a pol hodinovú prechádzku zo Železnej studničky na Kačín, počas ktorej sa môžete zastaviť na detskom ihrisku, poopekať si v prírode alebo si pochutnať na malom občerstvení v tamojších bufetoch.

Dúfame, že sa vám tipy na výlety v tomto článku páčili. Samozrejme, hrad Devín, Sandberg či Kačín nie sú jediné miesta v Bratislave a okolí, ktoré sa oplatí navštíviť. Ak vás zaujímajú aj ďalšie tipy na výlety, určite nám dajte vedieť a my pre vás pripravíme ďalšie články!

Komentovať