Hnojivo na trávnik Mitchurin pre zdravý trávnik

Ak chceme mať pri dome či v záhrade pekný trávnik, je dôležité, aby sme sa oň dôkladne starali. Aby bol trávnik zdravý, hustý a sviežo zelený, nestačí iba pravidelná údržba kosením a zavlažovanie ale veľmi dôležité je aj hnojenie. Hnojenie dodáva trávniku živiny, ktoré sú pre neho nevyhnutné. Na hnojenie trávnika existuje množstvo organických, minerálnych aj chemických hnojív. Podľa mňa ale hnojivo s najlepšími vlastnosťami, je hnojivo na trávnik Mitchurin.

Hnojivo na trávnik so zeolitom

hnojivo na trávnikMitchurin hnojivo obsahuje klinoptilolit, prírodný minerál zo skupiny zeolitov, ktorý má mnoho pozitívnych vlastností. Okrem hnojiva na trávnik má klinoptilolit veľmi široké využitie. Zeolit klinoptilolit je kryštalický minerál, ktorý do svojich pórov absorbuje molekuly a ióny, čo sú v prípade hnojiva Mitchurin živiny z hnojiva.

Výsledkom je postupné uvoľňovanie živín podľa potrieb a nárokov jednotlivých rastlín. Hnojivá obsahujú rôzne živiny, ktoré rastliny potrebujú. Tými najhlavnejšími sú dusík (N), fosfor (P) a draslík (K). Od toho sa vlastne odvíja aj názov hnojív NPK. Vďaka zeolitu, ani nároky rastlín na vodu už nie sú také vysoké. Zeolit totiž ukladá vodu do svojej štruktúry a odtiaľ ju rastliny môžu čerpať cez koreňový systém. Rastliny si ju potom podľa potreby odtiaľ môžu čerpať. Keďže sa jedná o prírodný minerál, jeho výhodou je tiež, že neznečisťuje životné prostredie, čo je v dnešnej dobe veľmi dôležité. Hnojivá na trávu Mitchurin s obsahom klinoptilolitu sú teda veľmi dobrou voľbou.

Výhody hnojenia

Trávnik hnojíme tak 1 až 2 razy do roka. Ak zakladáme trávnik, pôdu treba pohnojiť ešte pred samotným výsevom. Potom trávnik hnojíme podľa potreby a to iba vo vlhkom období. Najlepšie na jar a na jeseň. Správne udržiavaný a hnojený trávnik bude pekný zelený a hustý. Čím hustejší trávnik, tým menšia šanca na to, aby sa tam objavila burina. Hustý trávnik je tiež odolný voči horúčavám a vysychaniu. Tento efekt dosiahnete napríklad s hnojivom na trávnik Mitchurin. Určite stojí za to, aby ste ho vyskúšali.

Komentovať