Hnojivá z morských rias – dostupná BIO kvalita

Každý záhradkár a pestovateľ či už úžitkových alebo okrasných rastlín iste dobre vie, že bez kvalitnej výživy sa úrody, zdravých a silných rastlín nedočká. Hnojivá dokážu tomuto úspechu značne dopomôcť.

Hnojivá nemusia byť iba priemyselné

Pri slove hnojivá z obchodu, si väčšina skúsených záhradkárov predstaví priemyselne vyrábaný prostriedok na báze chemikálií. Tieto prostriedky sa u nás predávali a aj stále predávajú vo forme granulátu. Najčastejšie sa jedná o NPK, Liadok alebo Cererit.

hnojivá

Toto však už nie je úplná pravda a aj granulované hnojivá dokážu spĺňať prísne kritériá o ochrane prírody a krajiny. Či už sa jedná o granulovaný kravský alebo konský hnoj, prípadne granulát z kuracieho trusu. Tieto hnojivá sú vytvorené na prírodnej báze a vďaka ich forme granulátu je práca s nimi jednoduchšia a rýchlejšia.

BIO hnojivá sú dostupné aj u nás

Aj keď sa kombinácia priemyselne vyrábaného hnojiva a BIO kvality zdá pritiahnutá za vlasy, o vtip sa určite nejedná. Najčastejšie sú BIO hnojivá vyrábané z morských rias. Dôvod je jednoduchý. Stačí si predstaviť glóbus a uvedomíme si, že väčšinu plochy zemegule tvoria oceány. A práve riasy čerpajú všetky svoje živiny z morskej vody bohatej na živiny, minerály a stopové prvky. Vďaka tomu je obsah týchto látok v riasach mnohonásobne vyšší v porovnaní so suchozemskými rastlinami.

Aké sú teda výhody hnojiva z morských rias:hnojivá

  • Zvýšené množstvo a kvalita úrody. Stimulujú rast koreňového systému, bunkové delenie a rast plodov.
  • Veľmi široké zastúpenie minerálnych látok a živín.
  • Vylepšenie schopnosti udržať vodu v pôde a jej štruktúry.
  • Zlepšujú odolnosť rastlín voči chorobám a stresu.
  • Zlepšujú odolnosť rastlín pri suchu a mraze.
  • Šetrné voči prírode a krajine, keďže sú vytvárané z prírodného materiálu, a záťaž na prírodu a krajinu je po ich použití minimálna až pozitívna.

Ako z blogu vyplýva, využívanie hnojív je jednoduché a môže byť pri správnom výbere hnojiva aj šetrné voči krajine a prírode. Tak čo tak sa pri výbere hnojiva na túto sezónu zamerať práve na tento druh výživovej podpory pre vašu záhradu. Pokiaľ sa rozhodnete využiť práve tento typ hnojiva, budem rád ak mi vaše skúsenosti napíšete do kometáru pod stránkou.

Komentovať