Hľadáte vchodové domové dvere za rozumnú cenu?

Zadováženie si nových a kvalitných vstupných dverí môže byť pre mnohých finančne náročná záležitosť. Pri veľkorysejšom rozpočte by to nemusel byť väčší problém. Vytipujete si ľubovoľný model – najlepšie z hliníka, vyberiete presklenia, doladíte vzhľad a domové dvere možno na celý život máte doma. Ako často si ale môžeme podobný scenár dovoliť? Výber vstupných dverí v praxi často bohužiaľ vyzerá ako sled mnohých kompromisov, ktoré nie vždy vedú k očakávanému cieľu. Nájsť si domové dvere, ktoré budú cenovo dostupné, budú zároveň dobre vyzerať, a ktoré vydržia dlho v pôvodnej podobe, chvíľu určite potrvá.

domové dvere

Ako vyzerajú vaše domové dvere?

Vchodové dvere s takmer neobmedzenou životnosťou

Majú takmer neobmedzenú životnosť, vyzerajú exkluzívne a vydržia v dokonalej forme aj na veľmi exponovaných miestach. Hliníkové dvere tvoria špičku vstupných dverí plným právom. Už asi sami tušíte, že určitý problém spočíva v ich cenách. Hliníkové vstupné domové dvere sú aj pre väčšinu bežných zákazníkov finančne dosť nedostupné.

A čo drevené vchodové dvere?

Pomer ceny k úžitkovým vlastnostiam je už pri vstupných domových dverách z dreva rozhodne zaujímavejší. Majú krásny vzhľad, dobre izolujú a keď výrobca alebo montážna firma vie, čo robí, sú i tvarovo stabilné. Drevené vchodové dvere ale majú aj svoje nevýhody. Neprospieva im vlhké prostredie ani extrémne rozdiely teplôt. Dnes majú moderné domy často hneď za vstupnými dverami obytný priestor vykurovaný na izbovú teplotu. V tuhých mrazoch je potom rozdiel teplôt veľký, čo nemusia menej kvalitné drevené domové dvere vydržať bez nejakého poškodenia..

domové dvere

Kvalitné domové dvere sú najdôležitejšie

Plastové vchodové domové dvere

Posledným kandidátom na vhodné vstupné domové dvere za rozumnú cenu sú dvere z plastu. Vďaka dnešným moderným výrobným technológiám a postupom, ktoré sa používajú pri výrobe dverí a okien, sú plastové domové dvere (alebo plastové okná) stále obľúbenejšie nielen kvôli svojej cene ale aj kvôli prevládajúcim úžitkovým vlastnostiam. Vďaka tomu sú výsledné vstupné domové dvere pevné, tvarovo stále a originálneho vzhľadu, ktorý môže napríklad imitovať aj tie hliníkové domové dvere.

 

 

Komentovať