Hľadáte univerzálne nohavičky na plienky?

Kedy a akým spôsobom začať s požívaním látkových plienok? To pravdepodobne býva jedna z najčastejších otázok budúcich alebo čerstvých mamičiek. Snažia sa v tom čo najskôr zorientovať, hovoria o tom s kamarátkami, hľadajú zdroje informácií na internete. Všetko v snahe zabezpečiť zdravý vývoj ich dieťatka. Ponuka výrobkov aj úprimných rád je obrovská. Nie je jednoduché hlavne pre prvorodičky sa v tom zorientovať. Mnohé firmy ponúkajú okrem iného aj univerzálne nohavičky na plienky. Ako to je vlastne so základným  účelom detských vrchných nohavičiek?

nohavičky na plienky

Novorodenecké vrchné nepremokavé nohavičky- patentky

Vrchné nohavičky

Na našom trhu neustále pribúda nových a nových výrobcov resp. dovozcov plienok a vrchných nohavičiek. Výber je obrovský a každému vyhovuje niečo iné. Najskôr je ale asi vhodné ujasniť si dve veci. Čo sú nohavičky na plienky a čo nohavičková plienka. Vrchné nohavičky sú nohavičky, ktoré obliekame na plienku, aby sme zabránili prenikaniu vlhkosti na oblečenie dieťaťa. Nohavičková plienka je moderný druh plienok. Akási vylepšenina klasických starých dobrých štvorcových bavlnených plienok. Tieto plienky sú však priepusné, a preto je na ne potreba použiť vrchné nohavičky.

nohavičky na plienky

Kvalitné vrchné nohavičky, ktoré rastú s dieťaťom.

Chcete používať klasické štvorcové plienky?

Tá mamička, ktorá sa rozhodne len pre používanie klasických štvorcových plienok, by si mala uvedomiť, že dávna technika vloženia kusu igelitu do plienky a previazania plienky igelitovýma nohavičkami, je naozaj zlá a nevhodná. Jej úprimná snaha, aby jej bábätku mohol zadoček dýchať, je potom nelogická. Preto potrebujeme vhodné  nohavičky na plienky. Vrchné nohavičky, ktoré nebudú brániť dýchaniu detskej pokožky, ale budú zároveň mokru nepriepustné. Na výber je množstvo značiek a už dopredu treba povedať to, že každej mamičke a každému bábätku vyhovuje niečo iné. Priedušnosť nohavičiek na plienky: Vrchné nohavičky môžeme rozdeliť na tri hlavné druhy: nohavičky s polyuretánovým povrchom PUL, nohavičky vlnené alebo flísové. Akékoľvek nohavičky na plienky  v spojení s látkovýma plienkami musia vytvoriť maximálne priedušný prebaľovací systém, čím sa účinne zabraňuje zapareniu zadočka bábätka.

Komentovať