Gumené rukavice majú svoje miesto pri mnohých pracovných činnostiach

Rukavice vo všeobecnosti patria medzi najpoužívanejší pracovný doplnok. Nosia ich pracovníci v rôznych zamestnaniach pri rôznych pracovných činnostiach. Nie sú však rukavice, ako rukavice. Existuje totižto mnoho rôznych typov rukavíc v závislosti práve od vykonávanej pracovnej činnosti. Pri niektorých zamestnaniach sa používajú kombinované rukavice, či antivibračné rukavice, ktoré sú určené najmä na náročnejšiu manuálnu činnosť. Chránia tak ruky hlavne voči mechanickému opotrebovaniu. Pri mnohých zamestnaniach, či pracovných činnostiach sa však využívajú aj gumené rukavice. Aj tu sa však tieto rukavice rozdeľujú na viacero typov. Každý sa však s gumenými rukavicami zrejme stretol a ich použitie sa nemusí vzťahovať výhradne na použitie v zamestnaní.

rukavice gumené
Svoje využitie majú naozaj v mnohých odvetviach.

Gumené rukavice v potravinárskom, chemickom, ale aj zdravotníckom priemysle

Aj keď potravinársky, chemický a zdravotný priemysel nemá toho moc spoločné z hľadiska výkonu práce, pri všetkých sa používajú gumené rukavice. Je jasné že vo všetkých prípadoch ide o rozdielny typ gumených rukavíc, na základe čoho sa rozlišuje aj ich význam. V chemickom priemysle ide hlavne o ochranu rúk voči riziku vzniku neželaných chemických reakcií v prípade kontaktu s pokožkou. V prípade zdravotníctva a potravinárstva je tá hlavná funkcia trošku podobná. V oboch prípadoch ide o dodržiavanie hygienických zásad. Určite však nemôžeme porovnávať manipuláciu s jedlom s vykonávaním operácií a inými zdravotnými službami. Faktom však zostáva, že pri všetkých týchto odvetviach patria gumené rukavice k neodmysliteľnej súčasti.

gumené rukavice
Rukavice sú skvelou prevenciou pri boji proti baktériám, ale aj vírusom.

Aj na domáce použitie

Používanie gumených rukavíc si zaslúži svoju pozornosť aj pri vykonávaní určitých domácich prác. Ide najmä o čistiace práce, pri ktorých je manipulácia s rôznymi čistiacimi prostriedkami priam nevyhnutnosť. Nie nadarmo sa na mnohých takýchto prostriedkoch nachádzajú upozornenia a odporúčania používať pri ich manipulácii rukavice. Bezpečnosť na prvom mieste. Učili nás to predsa už od útleho detstva. Nepodceňujte preto rutinné umývanie kúpeľne, kuchyne, či akejkoľvek inej miestnosti vo vašej domácnosti a dbajte na adekvátnu ochranu. Nasaďte si pred manipuláciou s akýmikoľvek čistiacimi prostriedkami rukavice a starajte sa o vaše zdravie zodpovedne.

Komentovať