Gumáky – pracovná či skôr štýlová mestská obuv?

Čo vás ako prvé napadne pri zmienke o gumákoch? Je to skôr pracovná obuv vhodná do poľnohospodárstva alebo voľnočasová obuv ideálna napr. pre rybárov, hubárov či milovníkov koní? Prípadne sa aj vy prikláňate k názoru, že gumáky môžu byť aj trendy kúskom a výborne sa nosia aj ako štýlová mestská obuv? Povedala by som, že pravdu má tak trochu každý, pretože môžu byť naozaj všestranne využiteľné. Jedinou podmienkou je vedieť si vybrať tie správne. Hoďte teda za hlavu všetky predsudky o gumákoch a pokojne si jeden štýlový pár tejto gumenej obuvi vyberte aj na potulky mestom. Určite sa vám gumáky zídu nielen na jesenné prechádzky, ale aj na nákupy a váš mestský štýl či outfit tým nijako neutrpí.

gumáky

Vybrať si správne mestské gumáky nemusí byť jednoduché.

Vyberáme správne mestské gumáky

Ako si teda vybrať tie správne mestské gumáky? Zaujímajte sa nielen o dizajn, štýl a správnu veľkosť, ale aj o materiál, z ktorého sú vyrobené. Zväčša máte na výber rôzne umelé PVC materiály, ale aj prírodnú verziu, ku ktorej by som sa prikláňala oveľa viac. Skvelou voľbou je napr. taký kaučuk, ale pozor nie syntetický, len prírodný, ktorý sa získava z tropických stromov. Takéto gumáky môžu byť skutočne kvalitnou voľbou. Ak už máme vyriešenú túto praktickú záležitosť, ako aj otázku kvality či správnej veľkosti, nielen čo sa týka chodidla, ale aj lýtka, potom už hravo zvládnete vybrať si ten správny štýl, napr. farbu, vzor a podobne.

gumáky

Ak kupujete gumáky všímajte si dizajn štýl a správnu veľkosť.

Gumáky – k čomu ich kombinovať?

Určite nie k montérkam, teplákom či k starým známym šušťákovým nohaviciam, pretože to by bol trocha iný ako mestský štýl. Avšak v každom prípade nič nepokazíte, ak ich zladíte s ležérnym voľnočasovým oblečením. Výborne sa hodia napr. k úzkym džínsom a tiež k legínam v kombinácii s trenčkoutom, ale rôzne inšpirácie, ako zladiť svoj outfit s gumákmi nájdete aj na internete, takže smelo do toho. Vrhnite sa na ne, či skôr na ich ponuku na internete!

Komentovať