Grécko dovolenka – návšteva ostrova Santorini

Grécko dovolenka je nepochybne jednou z najvyhľadávanejších destinácií pre letný oddych. Mnoho ľudí však ani len netuší aké možnosti ponúka táto krajina. Jednou z týchto možností je aj ostrov Santorini, ktorý je o niečo menej známy než ostatné grécke ostrovy. Je pravdou, že dovolenka na tomto ostrove stojí nemalé peniaze, no na druhej strane stojí fakt, že ak si nemôžete dovoliť predraženú dovolenku, stále máte možnosť navštíviť Santorini prostredníctvom fakultatívneho zájazdu napr. z ostrova Kréta.

Hľadáte dokonalú romantiku? Vyberte si Grécko dovolenka – ostrov Santorini

Prečo sme sa rozhodli v téme Grécko dovolenka informovať vás práve o tomto ostrove? Dôvod je jednoduchý – radi by sme upriamili vašu pozornosť na tento menej známy ostrov, pretože je jedinečný hneď v niekoľkých ohľadoch. Je tým najvhodnejším miesto pre dovolenku vo dvojici, špeciálne ho odporúčame napr. ako svadobnú cestu, pretože je to rozhodne to najromantickejšie miesto na zemi. Atmosféra, ktorá vás tu doslova ohromí je nezabudnuteľná a tiež by sa dal zaradiť aj k jedným z najkrajších ostrovov nielen celého Grécka ale i celého sveta.

Kaledra, biele domčeky, modré kostolíky a nádherné uličky

Romantika a krása ostrova Santorini spočíva v bielej farbe, ktorá je typická pre celú architektúru nachádzajúcu sa na útesoch kaledry (útesy, ktoré vznikli vulkanickou činnosťou), ktoré hrajú všetkými farbami najmä počas východu a západu slnka. Dokonalosť bielej architektúry dopĺňajú grécke kostolíky s modrými kupolami. Grécko dovolenka, konkrétne ostrov Santorini vám môže ponúknuť presne takú romantiku, akú očakávate – nádherné prechádzky po slnkom zaliatych dláždených uličkách, obedy a večere v zapadnutých reštauráciách či posedenia v klasických kaviarničkách a vínnych pivniciach.

Nakoniec, nesmieme zabudnúť ani na informáciu, že slnečné lúče si nemusíte vychutnávať iba pri prechádzkach po gréckych uličkách, ale aj na svetoznámych plážach s čiernym pieskom, ktoré sú typické najmä pre túto časť Grécko dovolenka. Tip na záver: odporúčame vám návštevu dvoch konkrétnych miest – Oia a Fira.

santinori-greece-tui.hu

santinori-greece-tui.hu (1)

Komentovať