Gastro zariadenie je dlhodobá investícia 

Uvažujete o modernizácii pre svoje gastro zariadenie? Nielen vstupné priestory, spoločenské miestnosti, sociálne zariadenia ale hlavne samotná kuchyňa? S dlhodobým cieľom, aby ste zlepšili svoje hygienické štandardy. Naďalej si udržiavali návštevnosť a dobrú povesť medzi zákazníkmi. Je niekoľko možností, ako to urobiť a zároveň aj niečo ušetriť na vstupných aj prevádzkových nákladoch. Výberom správneho komerčného gastro zariadenia a energeticky nenáročných kuchynských spotrebičov sa dá vylepšiť dosť. Existujú spôsoby a rozhodnutia, ako zväčšiť váš existujúci podnikateľský priestor. Zefektívniť ho z hľadiska nákladov a rozumnejšie riadiť vaše výrobné procesy priamo v kuchyni. Zoznámte sa postupne s najdôležitejšie faktormi, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere kuchynského gastro vybavenia.

gastro zariadenie
Správne gastro zariadenie je alfa omega úspechu

Je vaše gastro zariadenie vôbec prevádzkovo vhodné? 

    Toto je kľúčový faktor, ktorý je potrebné zvážiť pri výbere komerčných spotrebičov do vašej kuchyne. Je vaše gastro zariadenie vhodné do komerčnej kuchyne? Je úplne samozrejmé, že by sa nikdy nemali používať domáce spotrebiče v komerčných kuchyniach. Takéto spotrebiče nevyhovujú každodenným požiadavkami profesionálnych kuchýň. Väčšina výrobcov takýchto spotrebičov neponúka záruky na ich komerčne používanie. Bude vaše gastro zariadenie schopné uspokojiť dopyt a produkovať jedlo v požadovanom množstve a sortimente? Sú dostatočne výkonné? Je nepravdepodobné, že by menej výkonné zariadenie dokázalo každodenne zabezpečiť produkciu, ktorú potrebujete pokryť. Sú kuchynské zariadenia energeticky efektívne? Pokiaľ ide o vybavenie kuchyne, namiesto toho, aby ste sa zamerali na počiatočné náklady, oplatí sa zvážiť náklady v dlhodobej perspektíve. 

gastro zariadenie
Gastro zariadenie musí byť aj správne naprojektované

Stravovacie požiadavky, alergie a intolerancie 

     Zvládnu vaše gastro zariadenia nové trendy v potravinárstve a stravovacie požiadavky? Potravinársky a stravovací priemysel sa za posledných niekoľko rokov dramaticky zmenil. Aj v dôsledku meniacich sa stravovacích požiadaviek, alergií a potravinových intolerancií. Dnešné komerčné kuchyne musia byť štruktúrované tak, aby sa zabránilo krížovej kontaminácii a aby vyhovovali širším požiadavkám zákazníkov. Dnešné gastro kuchyne by mali mať usporiadanie a zariadenie, ktorými sa môžete vyhnúť krížovej kontaminácii. Používaním  prísad ako sú orechy, vajcia, pšenica a iných bežných alergénov. Fritézy predstavujú obzvlášť vysoké riziko krížovej kontaminácie alergénom. Na vyvolanie alergickej reakcie zákazníka stačí len nepatrné množstvo prísady. Odporúča sa napríklad používať gastro fritézy s oddelenými alebo dvojitými nádržami. 

Komentovať