Gastro zariadenie funkčné, úsporné a trvanlivé 

Vysoká kvalita, efektívnosť a funkčnosť sú základnými znakmi dobrého gastronomického zariadenia. Jeho nákup by mal byť dobre premyslený a prispôsobený potrebám konkrétnej podnikateľskej činnosti v gastro sektore. Aby sme vám túto neľahkú úlohu trochu uľahčili, uvedieme niekoľko praktických rád, ktoré vám možno pomôžu správne sa rozhodnúť a urobiť nakoniec tú správnu voľbu. 

Veľkosť a funkčnosť gastro zariadenia

S prehľadom odhadnite, aké asi veľké by mali byť vaše spotrebiče. Ako je chladnička, mraznička, umývačka riadu, chladnička či sporák. Zvážte veľkosť zariadení, ktoré už máte k dispozícii a aké rôzne operácie a činnosti sa budú diať vo vašich stravovacích a prevádzkových priestoroch. Existuje niekoľko otázok, na ktoré je potrebné hľadať odpovede. Aký druh stravovania budete prevádzkovať? Čo všetko bude k tomu potrebné? Koľko hostí plánujete obslúžiť denne?  

Váš priestor a možnosti sú do značnej miery limitované a mali by ste ich čo najlepšie využiť. To, či bude v zadnej miestnosti inštalovaná obrovská chladnička alebo niekoľko menších gastro zariadení, závisí od vášho rozhodnutia. Ako aj od pracovných operácií, ktoré sa budú v novo otvorenom gastro priestore diať.  

gastro kuchyňa
Správne rozvrhnutie a zariadenie kuchyne je pre prevádzku reštaurácie kľúčové.

Energetická náročnosť prevádzkovania 

Konkrétne  rozhodnutia sú samozrejme  závislé aj od foriem a rozsahu budúcej činnosti gastro zariadenia. Zamyslite sa nad tým, či bude potrebný špeciálny kávovar s funkciou na napenenie mlieka. Nekupujte vybavenie s funkciami, ktoré nevyužijete. Vyberte si riešenia, ktoré prinesú najväčšie výhody. Venujte pozornosť gastro zariadeniam, ktorých nákup vám automaticky ponúka možnosť rozšírenia ponuky pre vašich hostí. Dobré stravovacie zariadenie je predovšetkým o jeho maximálnej funkčnosti. 

Kúpte si energeticky úsporné spotrebiče. Ekologické vybavenie stravovacích prevádzok nie je, na rozdiel od všeobecného názoru, až taká drahá investícia. Dokáže viditeľne znížiť náklady na údržbu a prevádzku vašich priestorov. 

Kávovar
Kvalitný kávovar nesmie v dobrej reštaurácii chýbať. Zvážte však, aké funkcie by mal mať a ktoré naopak nevyužijete.

Trvanlivosť a nakoniec aj cena 

Životnosť gastro zariadení je mimoriadne dôležitá záležitosť. Intenzívne používané stroje a zariadenia sú vystavené poruchám a mechanickému poškodeniu. Preto sa pri výbere oplatí riadiť sa skúsenosťami iných používateľov, ktorí konkrétne zariadenie už nejaký čas používajú. Dobre zvolené stravovacie zariadenie znamená spokojnosť majiteľa a zákazníkov, ako aj zvýšenie efektivity práce zamestnancov

Komentovať