Gastro fritézy aj pre malé prevádzky 

Rôzne typy fritéz dnes patria k základnému a univerzálnemu vybaveniu akejkoľvek gastronomickej prevádzky. Gastro fritézy pripravujú nielen obľúbené a známe zemiakové hranolčeky. Skvele poslúži aj vtedy, keď chcete smažiť zeleninu, mäso, ryby alebo morské plody. Podľa toho, čo od vybavenia kuchyne očakávame, je dobré sa pri výbere gastro zariadení riadiť technickými aspektmi. Skôr, než sa rozhodnete pre kúpu konkrétneho modelu fritézy, venujte pozornosť jej výkonu a kapacite. Presvedčite sa tiež, či má zariadenie zdvíhací kôš.

Gastro fritézy
Gastro fritézy pripravia takmer každé jedlo

Fritézy pre malú gastronómiu  

    Pre bar, menšiu reštauráciu, pojazdné rýchle občerstvenie, stánok s občerstvením pri veľkom spoločenskom alebo športovom podujatí. Všade tam nájdu svoje praktické uplatnenie a využitie malé gastro fritézy. Napriek svojmu názvu nie sú fritézy určené len na výrobu hranolčekov. Ide o univerzálne gastro prístroje, v ktorých vypražíte do zlatista množstvo rôznych pokrmov a príloh. Prečo by ste mali zvážiť kúpu malej fritézy? Čo v nej všetko pripravíte? Aké sú dostupné možnosti výberu a ako sa líšia? Ako je to s fritézami bez tuku? To sú otázky, na ktoré hľadajte odpovede. Ktorá fritéza má výkon a vlastnosti potrebné a vhodné práve pre ten váš typ prípravy jedál.  

Gastro fritézy
Gastro fitézy sú skvelým riešením aj pre menšie prevádzky

Niektoré výhody malej fritézy 

     Málo miesta v kuchyni, snaha o pestrý jedálny lístok, nedostatočne rozbehnutý biznis, náhly pokles mesačného obratu alebo aj vaša možno neskrotná túžba po kulinárskom experimentovaní. To všetko môžu byť dôvody, prečo podnikatelia v gastro sektore uvažujú o kúpe malej fritézy. Toto sú niektoré z nepochybných výhod takéhoto zariadenia: 

  • úspora energie, 
  • nízke straty oleja, 
  • rýchla pripravenosť na prácu, 
  • šikovný, malý rozmer a 
  • rôzne možnosti konkrétneho výberu fritézy. 

     Výkon malých zariadení na vyprážanie sa pohybuje od 2 000 do 3 000 wattov v závislosti od objemovej kapacity nádoby na olej.. Malé rozmery fritézy jednoducho znamenajú nižšie náklady na jej údržbu. Pre optimálnu prevádzku malej gastro fritézy potrebujeme len niekoľko litrov oleja.  Vďaka malým rozmerom je čistenie jednoduchšie a rýchlejšie. Častejšie sa mení olej, čo má výrazný vplyv na chuť podávaných pokrmov. 

Komentovať