Gastro fritéza a jej výhody

Zvažujete kúpu úplne novej fritézy do vášho podniku? Rozhodne hľadajte moderný výrobok, ktorý je vybavený dostatočným výkonom. Výkonné fritézy vám totiž zaručia rychlejší ohrev a aj rýchlosť práce. Takto prípravované jedlo je hotové oveľa rýchlejšie agastro fritéza vám zabezpečí aj oveľa rovnomernejšie tepelné opracovanie. Dnešný trh ponúka mnoho variantov, gastro fritézy môžu byť  elektrické, plynové, jednoduché i dvojité, stolné alebo samostatne stojace, s výpusťou alebo bez nej. Profesionálne gastro fritézy sú zvyčajne vyrobené z nerezovej ocele. U nerezovej ocele je menšia pravdepodobnosť že bude korodovať  a lepšie sa čistí. Zaujímavou voľbou sú napríklad vodné fritézy. 

gastro fritéza
Gastro fritéza s objemom 30L

Čo sú vodné fritézy? 

Gastro fritézy s vodným filtrom na elektriku spracovávajú pokrmy tak, že sa nekrížia ich vzájomné chute a vône. Obmedzujú prepaľovanie tuku a zvyškov potravín, a tým posúvajú kvalitu fritovaných pokrmov na vyššiu úroveň a tiež predlžujú výdrž oleja. A ako to funguje? V jednej tretine fritézy je roztok vody so soľou, nad ním potom v dvoch tretinách olej, v ktorom sú umiestnené výhrevné telesá. Drobné čiastočky, ktoré sa pri fritovaní uvoľňujú, klesajú až na dno do vlažného soľného roztoku, takže nemôže dôjsť k ich prepaľovaniu. Znečistená voda v spodnej časti sa jednoducho vypustí a do vychladnutej fritézy sa doplní ďalší nový soľný roztok. Vďaka tomu si vodná gastro fritéza zaistí dlhotrvajúcu kvalitu oleja a ušetrí vaše náklady. 

gastro fritéza
Gastro fritéza vhodná do menších podnikov

Udržiavanie fritézy v optimálnom stave 

Dodržiavaním niekoľkých jednoduchých osvedčených postupov môžete svoju komerčnú fritézu vyťažiť maximum. Zostane v špičkovej forme, bude fungovať ako švajčiarske hodinky a bude každý deň vyrábať tie najlepšie jedlá. Príprava fritézy je prvým a najdôležitejším krokom pre efektívne varenie. Bez správneho nastavenia môže vaša komerčná fritéza spôsobiť ťažké popáleniny, zranenia alebo dokonca požiare. Olej na fritézu prefiltrujte najmenej raz denne, aby ste odstránili omrvinky. Tie môžu v oleji karbonizovať a narušiť kvalitu a chuť potravín. 

Komentovať