Gastro fritéza vydrží dlhšie, ak sa o ňu staráte

Komerčná gastro fritéza je srdcom mnohých kuchýň, v závislosti od typu jedál, ktoré podávate počas obedného zhonu či večernej pohody. Existuje niekoľko druhov fritovacích fritéz, s rôznymi možnosťami napájania a kapacity. My sa dnes zameriame na elektrickú gastro fritézu a opíšeme si, ako sa gastro fritézy delia a ako ich udržiavať čisté, a tým predĺžiť ich životnosť.

gastro fritéza
Kvalitná gastro fritéza vydrží pri dobrej údržbe aj desiatky rokov

Gastro fritéza na stôl či s podstavcom

Priestorovo úsporné hlboké fritézy sú komerčnými pracovnými koňmi. Fritézy veľkosti pultovej dosky zaberajú vo vašej kuchyni minimálny priestor a zároveň poskytujú spoľahlivý a stály výkon. Existuje takmer toľko druhov kuchýň a štýlov varenia, koľko je druhov fritéz na stôl. Treba si už len vybrať správne podľa vašich potrieb. Nepokazíte však nič, aj keď si zaobstaráte fritézu na podstavci. V podstavci sa totiž nachádza úložný priestor, ktorý viete využiť. Primárny rozdiel medzi fritézami je štýl a tvar fritovacieho hrnca. V závislosti od typu jedla, ktoré vyprážate, budete potrebovať viac miesta na bezpečné usadzovanie nečistôt spôsobených fritovaním. Typ fritovacieho hrnca určuje, kam sa nános dostane a čo sa s ním stane. To má podstatný vplyv na celkovú chuť vášho konečného produktu a pre rôzne recepty sú vhodné rôzne fritézy.

gastro fritéza
Gastro fritéza na podstavci

Denná údržba

Gastro fritéza musí byť vždy dôkladne vyčistená, aby sa odstránili usadeniny a aby nedošlo k narušeniu chuti oleja. Olej by mal byť filtrovaný najmenej raz denne, a niekedy aj častejšie, pokiaľ vyprážate veľké objemy jedla. Raz denne by ste si mali tiež naplánovať úplné vyčistenie fritézy, aby ste z fritovacej nádoby odstránili všetok usadený pokrm. Ak výrobca odporúča na čistenie fritézy vriacu vodu, nezabudnite fritovaciu nádobu pred použitím vysušiť, inak by zvyšky oleja mohli vystrieknuť a niekoho popáliť. Na sklade by ste mali mať tiež rezervné koše, aby bola vaša fritéza vždy plne funkčná. Naberačky na hranolky sú praktické doplnky, ktoré vám uľahčujú prenášanie hranoliek z fritézy do servírovacích nádob. Zvýšte účinnosť a čistotu svojej fritézy pomocou dôležitého príslušenstva.

Komentovať