Garážová brána musí dokonale tesniť

Chýba vám brána určitej veľkosti? Ak je vstupný otvor do vašej garáže neobvyklý, mali by ste sa rozhodnúť pre bránu vyrobenú na mieru. Vyrábajú sa na základe individuálnej objednávky zákazníka tak, aby sa zmestili do neštandardnej garáže a dokonale tesnili tepelne aj zvukovo. Ručné alebo elektrické garážové brány. Množstvo dodávateľov vyrába a inštaluje brány, ktoré spĺňajú očakávania aj tých najnáročnejších zákazníkov. Každý typ brány by sa mal vyznačovať tichým chodom, odolnosťou a estetickým vzhľadom.

garazova brana
Automatizovaná garážová brána šetrí čas.

    Mechanizmy použité v ich konštrukciách zabezpečujú bezproblémový chod celej brány. Manuálne otváranie krídla brány nevyžaduje veľkú silu, zatiaľ čo automatizovaná prevádzka šetrí čas a energiu.

garage
Garážová brána má taktiež účinne zabrániť úniku tepla z miestnosti.

Garážová brána ma niekoľko funkcií

    Pre tých, ktorí často využívajú garáž v rámci vykonávania prác alebo skladovania tovaru, budú ako stvorené dvojkrídlové brány na mieru. Takúto bránu je možné rýchlo otvoriť iba pomocou jedného krídla. Alternatívnou metódou pre podobný efekt je zostavenie brány so vstupnými dverami. Vďaka tomu je možné vojsť do garáže bez toho, aby ste museli otvárať celé dvere.

    Výber vstupnej brány z odolných materiálov a jej zladenie s pozemkom vám umožní tešiť sa z nej dlhé roky. Jeho vybavenie automatizáciou je tiež spôsob veľkého komfortu používania. Brány na mieru sú teda investíciou do komfortu, bezpečnosti, kvality a odolnosti konštrukcie.

Dôležité sú aj tepelnoizolačné parametre

    Dobre zvolená a profesionálne nainštalovaná garážová brána je zárukou každodenného komfortu a osobnej bezpečnosti. Typ, pohon a životnosť brány sú dôležité najmä v prípade miest zameraných na intenzívne používanie. Čo potrebujete vedieť predtým, ako sa rozhodnete kúpiť novú garážovú bránu?

    Garážová brána má účinne zabrániť úniku tepla z miestnosti. Mali by ste jej venovať osobitnú pozornosť, ak je vaša garáž zateplená a nachádza sa v tele stavby. Kvôli častému otváraniu uniká teplo a straty sa premietajú do výšky účtov za energie. Takéto riešenie je však jednoducho výhodné a z tohto dôvodu sa mnohí investori rozhodnú postaviť dom priamo spojený s garážou aj v prípade energeticky úsporných a pasívnych projektov. Garáž v paneláku však nemusí byť synonymom problémov s tepelnou izoláciou. Stačí použiť dobre tepelne izolovanú garážovú bránu.

Komentovať