Futbalový zájazd na domáci zápas reprezentácie?

Väčšina pravoverných futbalových fanúšikov slovenskej reprezentácie čakalo na to, koho nám prinesie žreb kvalifikácie majstrovstiev Európy 2014. Od nedele 23. februára je už všetko jasné.

Slovenskí reprezentanti sa o miesto na francúzskom šampionáte pobijú s reprezentantmi Ukrajiny, Macedónska, Bieloruska, Luxemburska a úradujúcimi majstrami sveta Španielmi. A určite sa aj tu nájdu zápasy, na ktoré absolvujú futbalový zájazd aj slovenskí fanúšikovia.

Súper vhodný na futbalový zájazd

futbalovy-zajazdBohužiaľ, úroveň slovenských reprezentačných zápasov v posledných rokoch lákala viac fanúšikov na súpera ako na slovenských reprezentantov a toto sa asi tak skoro nezmení. Futbalisti Španielska sú určite súperom, ktorý bude lákať divákov na tribúny. Veď kedy má fanúšik možnosť vidieť naživo v akcii hráčov svetovej úrovne. Španielskych reprezentantov ako Xavi, Iniesta či Fábregas slovenský fanúšik vidí iba na televíznej obrazovke alebo na futbalovom zájazde.

Tak prečo nespraviť futbalový zájazd aj na domáci zápas slovenskej reprezentácie. Stav a vzhľad našich futbalových štadiónov nás viac-menej do tohto kroku núti. Veď jediným štadiónom, ktorý spĺňa technické podmienky UEFA je štadión v Žiline, avšak s malou kapacitou.

Odohráme domáci zápas v zahraničí?

Takže sa natíska otázka, kde by bolo vhodné odohrať tento, pre divákov mimoriadne lákavý, domáci zápas. V možnostiach sa objavuje okrem slovenských štadiónoch napríklad aj štadión v blízkej Viedni. Práve štadión Ernesta Happela vo Viedni s kapacitou 50 000 divákov by bol vhodnou alternatívou. Veď zväz si aj tak na každý reprezentačný zápas štadión musí prenajať.

A vzdialenosť viedenského štadióna nie je až taká zarážajúca. Veď vzdialenosť štadióna z Bratislavy je iba približne polhodinku autom alebo hodinu vlakom. A priznajme si, koľko fanúšikov cestuje za zápasmi reprezentácie aj dlhšie a nejaká hodinka navyše už nemusí byť takým problémom.

Väčší štadión môže znamenať aj lacnejšie lístky

futbalovy-zajazd

Kto si to nepamätá, keď sa aj slovenský fanúšik rozhodne ísť na zápas reprezentácie s kvalitným súperom, prekvapí ho cena lístka. Táto často predstavuje sumu ako na niektorom futbalovom zájazde v zahraničí. Pri väčšom štadióne, a takto atraktívnom súperovi, stojí minimálne za zváženie znížiť cenu lístku vzhľadom na možné množstvo divákov.

Tak čo, bude Slovenský futbalový zväz organizovať futbalový zájazd na domáci zápas reprezentácie? Táto alternatíva by rozhodne stála za zváženie.

Komentovať