Futbalové zájazdy doma i v zahraničí

Typy ľudí, ktorých nájdete na každom futbalovom zápase | Futbalové zájazdy

fotbalové-zájazdyAk chodievate na futbalové zájazdy, kdekoľvek vo svete nájdete 9 typov ľudí, ktorí určite stretnete v každom štadióne.

1. Nemožný otec – Stále sa nájde na štadióne jeden alebo dvaja muži, ktorí budú sedieť niekde za vami, a ktorí sú fanúšikovia rovnakého tímu ako vy, no z nejakého dôvodu neprestanú kričať niečo ako „útočíš jak baba“ alebo „nepusti puk ty blázon!“ a podobne. Toto sú muži, ktorí sa objavujú na malých ligách, aby sa mohli posmievať synom druhých otcov a dostať sa tak s nimi do bitky. Väčšinou sú hlasní, nepríjemní a pripomínajú tak všetkým okolo, že fanatizmus je stále veľmi „živý“.

2. Dievča, čo pozná toho hráča – sú to dievčatá, ktoré sú hrdé na to, že poznajú hráča „číslo 42“ osobne. Väčšinou ide o obrancu, ktorého meno je Jordan alebo tak nejak a poznajú ho zo školy. Jej meno je zvyčajne Katie a spoznáte ju tak, že neprestávajúco rozpráva o svojom „naj kamošovi“ z futbalového tímu.

3. Štatistik – „Ryan Shipley išiel 22 na 36 počas svojej kariéry, do výšky 472 yardov, 3x skóre, 42 na zem, 4 blahoprajné tupé údery, a opäť suverénna výhra v minulotýždňovom zápase“ – tak by znelo niečo, čo by ste počuli od štatistika. Pre týchto ľudí je to menej o futbalovom zápase a viac o matematike. Či tak alebo onak, „junior beží späť  a dáva 9 rovných s najlepším skóre a so slávnostným backflipom, čo sa rýchlo zmení na impozantné členenie v koncovej zóne“.

4. Chlap, ktorý tam je len cez zadné dvierka – Je to jediná osoba, ktorá si pravdepodobne ani nemala kupovať vstupenku na futbalový zájazd. Objednáva si 9 pív, dva cheeseburgery a doma má 4 spratkov, no sotva sa dostane na zápas, len čaká, kedy sa zas dostane na parkovisko. Jeho veľmi ani nezaujíma čo sa odohráva medzi dvomi tímami, no neustále hovorí len „Áno, dnes hrajú fakt dobre“ na obe tímy. Jediné, čo si tento človek všimne je, keď na hodiny klesnú na nulu, konečne môže zbehnúť dolu do bufetu a dať si ďalší burger a ďalšie pivo.

5. Chlap, ktorý nevie o veci – To je typ, ktorý nevie nič o futbale, no chce vyzerať múdro a tak hovorí niečo ako: „potrebujú lepšiu obranu“ alebo „prejdite do červenej zóny, chlapi“ počas celej hry. Tento typ človeka určite nemôže viesť konverzáciu so štatistikom alebo s nemožným otcom, ale určite povie niečo ako „presuňte reťazce“.

Extrémne typy na futbalových zájazdoch

futbal6. Muž, ktorý má oblečený dres tímu, ktorý práve nehrá – Tento človek je úplne mimo.

7. „Poďme poraziť cestné zápchy“ typ – Dôvodom, prečo niekedy štadión nie je tak plný, ako by mal byť v štvrtej štvrtine je kvôli takýmto typom. Hovoria si, „keď pôjdeme teraz, vyhneme sa zápcham“ na začiatku tretej štvrtiny, no „nemôžem uveriť, že sme to zmeškali“ si hovorí, keď si spätne pozerá zápas v TV. Tento chlapík je skvelý v porážke cestnej zápchy a v premeškaní úžasného konca zápasu, o ktorom bude každý ešte dlho hovoriť.

8. Vedúci sekcie – Tento človek je skutočne veľmi opitý človek s tonou školského ducha, ktorým sa „nakazí“ každý, kto sedí okolo neho, hlavne pokiaľ ide o fandenie, vyhrážky na súperovho hráča, a o ničenie si hlasiviek. Títo mávajú väčšinou dolu tričká, niekedy sú celí pomaľovaní a snažia sa prinútiť robiť ľudí okolo to, čo on. No a napokon…

9. Chlapík, ktorý sa dostane do bitky s policajtom – Toto je rovnaký typ ako vedúci sekcie, až na rozdiel, že tento nevie kedy má dosť, preženie to, a dostáva sa do problémov s políciou.

Komentovať