Ako správne používať fólie na auto?

Zakúpili ste si fólie na auto a uvažujete, že si ich svojpomocne aplikujete? Tak len v prípade, že máte cit pre detail a ste v tom skutočne zruční. Fólie na auto nie sú len takou nálepkou ani „zábavkou“ na voľné dni. Tak ako autu prispievajú k lepšej reprezentatívnosti, tak môžete celkový dojem z nových fólií úplne pokaziť. Počas aplikácie musíte byť dosť trpezliví, vyvíjať optimálny tlak a silu ťahu po všetkých stranách rovnako. Vytvárame niekoľko samostatných sekcií polepu, ale nie tak, aby sme vo finále riešili zbytočné „záplaty“.

fólie na auto
Modrá 4D carbon s vláknom hliníka (air free bubbles) – fólie na auto

Ako aplikovať obľúbené karbónové fólie na auto?  

Na kvalitu polepu vplýva jednak čistota a stav povrchu vozidla, rovnako aj vonkajšia teplota a poveternostné zmeny. Pred lepením si auto dôkladne odmastíme a očistíme. Lepíme za príjemného jarného alebo jesenného počasie pri teplote cca. 20 °C. Fólie na auto aplikujeme, až keď je povrch dostatočne suchý. Skontrolujeme na ňom aj nerovnosti, poprípade výrazne priehlbiny a ryhy.  

Výhodou nových karbónových fólií je, že majú vysokú lepivosť. Umožňujú opravu, ale pri veľmi šetrnom odlepení. Na to, aby sa fólie na auto dostali do pôvodného stavu, potrebujeme miesto ošetriť nahriatou teplovzdušnou pištoľou alebo fénom. Zlepšuje sa tým priľnavosť materiálu.  

fólie na auto
Fólie na auto – Čierna 5D lesklá

Režeme a striháme na mm presne!  

Robí vám vrásky lepenie vôkol hrán a na iných náročných miestach? Situáciu vám uľahčí metóda nahrievania, ale pozor! Aj na fólie na auto sa vzťahuje metóda 2-krát merať a len raz strihať, resp. ešte lepšie je celé auto najprv kompletne polepiť, až potom zastrihávať. Taktiež si nechávame rezervu na záhyby, a to od 5-10 cm. Zahýbame smerom dovnútra kapoty a po povrchu prechádzame teplovzdušnou pištoľou. Nasledujúcich 48 hodín fólie na auto chránime pred vlhkosťou a určite skôr ako po týždni od lepenia auto neumývame!   

Trasú sa vám ruky pred lepením?  

Odporúčame nechať to na odborníkov. Fólie na auto nie sú najlacnejším špásom, na viac, zakupujeme si ich preto, aby nám robili dobré meno. Radšej žiadny ako nevydarený polep, resp. informujte sa, kde si vo vašom okolí zakúpite kvalitné fólie a kde vám bez problémov vykonajú precízny a trvácny polep vozidla.       

Komentovať