Fasádne farby skrášlia váš dom

Plníte si sen o vlastnom bývaní? Zohnať ho nie je v tejto dobe vôbec jednoduché. Ale, keď sa vám to už podarilo, väčšinou sa jedná o nehnuteľnosti, ktoré si vyžadujú prerábku. Kupovanie domov za nižšie ceny so sebou prinášajú nielen nižšie ceny, ale aj následné starosti, a investíciu času a peňazí do prerábky. Než sa prepracujete od návrhov, financovania a prípadných búracích prác ku posledným štádiám úprav, bude to nejakú dobu trvať. Nie je však na škodu si premyslieť do detailu celý proces prerábania, na ktorého konci sa nachádzajú aj fasádne farby. Ich výber môže byť problematický ak nemáte prehľad o ich vlastnostiach.

fasádne farby

Hnedé fasádne farby ponúkajú moderný dizajn

Fasádne farby a ich druhy

Fasádne farby vo všeobecnosti predstavujú riešenie pre povrchovú úpravu omietok. Využívajú sa na údržbu či rekonštrukciu starších budov, ako aj na realizovanie novostavieb. Starajú sa o dotváranie estetického vzhľadu budovy. Nemenej dôležitou je ochranná funkcia fasády pred vonkajšími vplyvmi, ako je napríklad počasie a zub času. Medzi tri základné druhy fasádnych farieb zaraďujeme farby akrylátové, silikónové a silikátové. Akrylátové sú špecifické pre vysokoodolnosť voči vetru. Silikónové fasádne farby sú vhodné na takmer všetky podklady. Hlavnou devízou je životnosť, ktorá prekonáva všetky ostatné druhy. Silikátové kupujte pre aplikácie na staršie typy fasád. Poradia si s vysokou vlhkosťou.

fasádne farby

Firma San Marco produkuje veľmi kvalitné fasádne farby

Myslite na estetiku a dizajn

Praktická stránka natierania fasád je základom pre úspešný výber farieb. Nezabúdajme však na odtieň, ktorý ovplyvní naše pocity, ktoré budete zažívať počas pobytu doma, alebo na záhrade. Je dôležité farebné prvky skombinovať tak, aby sedeli s dverami alebo oknami či strechou. Rozhodujte sa podľa vlastného vkusu, pretože to robíte pre seba. Dom nemusíte mať za každú cenu jednofarebný. Pracujte s kontrastom, aby ste zvýraznili váš dom a jeho konkrétne časti. Obľúbených je viacero odtieňov. Najpoužívanejším je biely odtieň, ale moderné sú teplejšie farby, a to najmä, čo sa týka žltých a červených odtieňov. Nebojte sa investovať do kvality. Odmenou vám bude dlhodobá spokojnosť.

Komentovať