Fasáda domu prezradí vašu osobnosť

Keď idete po ulici a do oka vám padne nejaký pekný dom, určite si neuvedomíte , že je to práve fasáda domu, ktorá sa vám páči. Práve fasáda dotvára celkový dojem z architektúry vášho obydlia a či chcete alebo nie, prezrádza mnoho z vašej osobnosti. Váš dom a jeho fasáda je vašou vizitkou, podľa ktorej si vedia aj náhodní okoloidúci urobiť v skutku presný obraz o tom, kto v tom dome býva. Dom ako celok môže pôsobiť vkusne len vtedy, keď budú vkusne zladené materiály a farby celého domu ako aj jeho okolia – záhrada, plot, záhradný nábytok… Fasáda domu dokáže celkový dojem z vášho obydlia vyzdvihnúť, ale aj úplne pokaziť.

drevo

Klasické fasády z dreva sú na ústupe.

Vkusná fasáda domu

Fasáda domu sa obvykle robí ako jedna z posledných prác a majiteľovi dá jej výber naozaj zabrať. Každý má o fasáde inú predstavu a svedčí o tom aj fakt, že na jednej ulici nájdete množstvo pestrofarebných domov, ktoré spolu nijako neladia a pôsobia skôr gýčovo, než vkusne. Dobre si premyslite akú fasádu domu zvolíte, keďže ju s najväčšou pravdepodobnosťou najbližších 20-30 rokov nezmeníte, preto sa snažte, aby vám pohľad na ňu aj po rokoch vyčaril úsmev na perách. Vyhnite sa radšej výrazným či tmavým fasádnym farbám a voľte jednoduchosť a nadčasovosť. Biela, sivá či béžová fasáda pôsobí nenásilne a príjemne, no výsledok bude pekný aj s inými jemnými alebo zemitými farbami. Hlavne nech fasáda ladí s okolím domu.

Fasáda domu trochu inak

Nikde však nie je napísané, že váš dom musí vyzerať rovnako ako všetky ostatné na okolí. Ak sa vám klasické omietkové fasády nepáčia a túžite po niečom jedinečnom a originálnom, čo ešte nikto nemá, v dnešnej dobe už máte celkom slušný výber. Veľmi pekne ukáže napríklad drevená fasáda domu, no oveľa väčším trendom súčasnosti sú moderné sklo-hliníkové fasády, ktoré už majú v sebe integrované tieniace a vetracie systémy. Ide o skutočne kvalitnú fasádu, ktorej popularita z roka na rok stúpa a pokiaľ sa pre ňu rozhodnete, váš dom bude vyzerať perfektne a vkusne.

fasady

Moderné fasády tvorené dvomi hlavnými prvkami – sklo a hliník.

Komentovať