Farby na drevo vhodné pre ochranu dreva aj pre domácich kutilov

Farby na drevo

Pravidelná starostlivosť je pri dreve nevyhnutná

Drevo je úžasný a veľmi kvalitný prírodný materiál, ktorý hojne využívame nielen v exteriéri, ale aj v interiéri našich príbytkov a môžeme ho vidieť skutočne takmer všade, či už ide o podlahy, okná, dvere, zárubne, obklady stien, nábytok či dokonca detské hračky. V exteriéri našich záhrad a terás nájde drevo svoje využitie v podobe plotov, altánkov, prístreškov či záhradného nábytku, ak však chceme, aby nám jeho prirodzená krása a kvalita vydržali čo najdlhšie v perfektnom stave, je potrebné sa o drevo aj pravidelne starať a to najmä vo vonkajšom prostredí, kde je vystavované poveternostným vplyvom počasia. Starostlivosť o drevo spočíva najmä v ošetrovaní a obnovovaní jeho náteru, na čo nám slúžia rôzne laky, lazúry, oleje a farby na drevo.

Prečo je opakovaný náter farby na drevo taký potrebný?

Opakovaná a pravidelná starostlivosť o drevo využívané vo vonkajšom prostredí je veľmi potrebná, ba priam nenahraditeľná hlavne z dôvodu zabezpečenia dlhšej životnosti všetkým dreveným výrobkom či konštrukciám a tiež napomáha vylepšiť aj celkový estetický vzhľad dreva, ktoré vplyvom slnečného žiarenia aj poveternostných vplyvov časom stráca svoju pôvodnú farbu či lesk. Náter farby na drevo má pozitívny vplyv aj v ochrane proti drevokaznému hmyzu, je však potrebné vedieť si správne vybrať druh náteru. Dôležité je rozlišovať lazúry a farby na drevo. Kým lazúry na drevo iba jemne zvýraznia prirodzenú štruktúru dreva, farby na drevo poskytujú drevu takmer nepriehľadný farebný náter v rôznych odtieňoch.

Farby na drevo

Farby na drevo sú vhodné aj na palety, ktoré sú v poslednej veľmi obľúbeným záhradným doplnkom

Farby na drevo a štýlový záhradný nábytok z paliet

V poslednom období sa stal doslova hitom záhrad a terás nápaditý záhradný nábytok vyrobený z drevených paliet, ktorý vyzerá naozaj veľmi štýlovo a moderne. Ak ste čo len trocha kreatívny a zručný, môžete si pomocou drevených paliet a bielej či modrej farby na drevo vytvoriť príjemný záhradný kútik so sedením v stredomorskom štýle alebo aj rôzne nádoby na kvety či dokonca hojdačku alebo detský kútik v pestrých farbách, ktoré deti priam milujú (napr. s použitím farby na drevo v bielej, žltej a ružovej kombinácii). Najčastejšie používanými farbami na drevo sú profesionálne produkty San Marco.

Komentovať