Farby na drevo vám pomôžu vytvoriť originálne staronové bývanie

farby na drevo

Pekný príklad toho ako zo starej skrinky, urobiť zaujímavý kus nábytku napríklad do detskej izby

Skrášliť, zrekonštruovať či inak zmeniť vzhľad interiéru detskej izby, obývačky, kuchyne alebo aj celého bývania je možné aj inými a menej nákladnými spôsobmi ako len radikálnou rekonštrukciou či kúpou a výmenou nového nábytku za starý. Niekedy práve tie najkrajšie a najoriginálnejšie kúsky vznikajú úplne jednoducho a postačia vám k tomu len šikovné ruky, štetec a farby na drevo. Takéto farby sa dajú zohnať napríklad od San Marco. Zrenovovať a skrášliť staršie kúsky nábytku môže byť veľmi dobrým riešením ako vytvoriť naozaj originálny staro-nový interiér bez toho, aby ste museli riešiť čo urobiť so starým nábytkom a z čoho zafinancovať ten nový. Dobre sa okolo seba poobzerajte a určite nájdete zaujímavé kúsky, ktoré za trochu námahy aj vášho času naozaj stoja a dajú sa takýmto veľmi pekným a kreatívnym spôsobom ešte zachrániť.

Rozprávková detská izba vďaka farbám na drevo

Aj so starého dreveného nábytku môžete pomocou farieb na drevo vyčarovať rozprávkovú detskú izbu pre chlapcov aj dievčatá. Napr. zo staršej komody, skrine či policového regálu môžete použitím modrej farby na drevo urobiť úplne nový nábytok vhodný do detskej izby v námorníckom štýle, ktorá poteší každého malého námorníka. Výbornou voľbou je aj použitie farby na drevo v bielom tóne so zvýšenou odolnosťou proti zožltnutiu, vďaka ktorej získate veľmi atraktívne, nadčasové a dobre kombinovateľné kusy nábytku vhodné do ktorejkoľvek detskej izby. Biely drevený nábytok potom už len vhodne doplníte s jemnou fialovou alebo ružovou farbou na textíliách a doplnkoch a máte krásnu romantickú dievčenskú izbu.

farby na drevo

Používajte len kvalitné farby na drevo, pre bezpečnosť detí aj vás

Dajte si záležať na výbere kvalitnej farby na drevo!

Skôr ako sa pustíte do kreatívnej tvorby staro-nového bývania, vyberte si naozaj kvalitný náter. Pre použitie farby na drevo v interiéroch a obzvlášť v detských izbách dbajte na výber naozaj kvalitnej a bezpečnej farby na drevo bez zápachu, ktorá nebude pre deti predstavovať žiadne riziko inhalovania škodlivých a nebezpečných látok. Bezpečnosť detí je predsa vždy prvoradá.

Na výber je mnoho farieb a pár dobrých inšpirácii a rád určite nájdete tu.

Komentovať