Ezoterika dáva ľuďom nádej

ezoterika-feng-shui-keramicke-slnkoEzoterické predmety sú čoraz viac vyhľadávané, pretože ľudia veria, že im môžu pomôcť. Ezoterika sa zaoberá rôznymi pozitívnymi energiami a správnym prúdením dobrých síl. Množstvo symbolov predstavuje rôzne duchovné spojenie človeka s niečím nadpozemským. Tieto ezoterické symboly sa dajú jednoducho získať z rôznych obchodov, ktoré sa zaoberajú touto tematikou. Mnohokrát sa stretávame s ľuďmi, ktorí hľadajú ezoterické darčekové predmety ako napr. rôzne sošky či stromy, ktoré majú darovanej osobe priniesť šťastie. Strom je jedným z najmocnejších symbolov ľudstva. Stelesňuje život, zjednocuje tri ríše (nebeskú, pozemskú i vodnú) a osobu okolo ktorej je usporiadaný celý svet.

Bonsaj | Ezoterika v prírode

Staré národy verili, že strom je nabitý pozitívnou energiou, ktorú môžu ľudia využívať a čerpať k získaniu prístupu k iným formám života. Lesy sa stali symbolom tajomstva a miestom nadprirodzených síl a javov. Strom je uctievaný takmer vo všetkých častiach sveta. Večne zelené stromy symbolizujú dlhovekosť a nesmrteľnosť. Stromy, ktorým lístie opadáva, zasa symbolizujú znovuzrodenie a začiatok niečoho nového. V oboch prípadoch však stromy predstavujú plynutie ľudského bytia. Rôzne kultúry uctievali rôzne druhy stromov, napr. Kelti uctievali dub. Starovekí Číňania prišli s nápadom pestovať si stromy, vďaka ich dobrej energii, doma. Keďže však stromy rástli vysoko a boli mohutné, vymysleli spôsob pestovania stromov tak, aby vyzerali staré a veľké, no v skutočnosti boli ich miniatúrnou kópiou. Čínske bonsaje sa čoskoro stali obľúbenými najmä v ezoterických domácnostiach, nie len v Číne ale aj vo svete.

ezoterika-feng-shui-sperkovnica-2x

Darčekové predmety spojené s ezoterikou

Ľudia vyhľadávajú bonsaje a iné darčekové predmety najmä pre svojich najbližších. Posvätné stromy sa vyskytovali vo všetkých starých kultúrach. Aj keď každá kultúra či oblasť vyznávala iný typ stromu, ich spirituálny význam bol vždy rovnaký. Mnohí dodnes veria, že dotyk dreva im prinesie šťastie alebo nádej – pochádza to zo starej viery styku s duchmi stromov. Za posvätné stromy sa pokladajú jelša, breza, jabloň, vŕba, dub, lieska a hrab. Tieto stromy predstavujú silu a ochranu rodiny a potomkov.

Komentovať