Elektronická pokladnica, e-pokladňa alebo eKasa?

Elektronická pokladnica alebo aj skrátene e-pokladňa je dnes úplnou samozrejmosťou. V ponuke na trhu sú tie najmodernejšie a najpokrokovejšie modely s množstvom pridaných aplikácií a funkcií. Napríklad operačný systém Android, efektívna batéria s výdržou až do 500 transakcií či výkonná a rýchla tlačiareň. Používanie elektronickej pokladnice a aktuálne zasielanie tržieb do systému Finančnej správy eKasa je zákonnou povinnosťou každého obchodníka. Široká ponuka okrem iného prináša komplexné platobné zariadenia do každej prevádzky, či už ako mobilné eKasa pokladnice s integrovaným platobným terminálom alebo unikátne zostavy s Android tabletom. 

e-pokladňa
E – pokladňa sa aj dobre drží

E-pokladňa „all in one“ 

    Možností, ako si skvalitniť a zjednodušiť svoj predaj a priamy kontakt so zákazníkom, je niekoľko. Záleží aj od konkrétnej situácie a miesta predaja tovaru a poskytovania služieb. V jednom zariadení môžete byť eKasa pokladnica, eKasa tlačiareň a platobný terminál. Na viac ešte skener kódov v rámci zariadenia alebo ako pripojiteľná periféria. Alebo aj ďalšie pripojiteľné funkčné zariadenia, akou je peňažná zásuvka, PinPad alebo váha. Obľúbené a praktické sú mobilné e-pokladne. Vhodné najmä pre rozvoz, distribúciu či predaj tovaru priamo v teréne. Sú používané aj v gastronomických zariadeniach. Či už ako mobilný čašník alebo v širšej použiteľnosti v integrácii  s rôznymi systémami. Pokladničnými, reštauračnými, hotelovými, účtovnými alebo skladovými. S možnosťou pre zákazníkov ich napojenia na vlastné systémy prostredníctvom API. 

e-pokladňa
E- pokladňa od FiskalPRO

Bezkontaktné platby, nízke transakčné poplatky 

    Dnes je už úplnou samozrejmosťou pri platbách možnosť použiť zákazníkmi ich kreditné prípadne gastro karty. Pribúdajú kupujúci a objednávatelia služieb využívajúci bezkontaktné platby svojimi kartami, ale ja SMART mobilmi či hodinkami. Niektoré firmy dokonca ponúkajú nielen na predaj špičkové e-pokladne, ale aj možnosť ich zapožičania alebo prenájmu. S možnosťou využívať vlastnú Android aplikáciu a integráciu na pokladničné systémy a iné systémy zákazníkov. To všetko urýchľuje a skvalitňuje formu predaja od prijatia objednávky až po konečné dodanie tovaru. Centrálne online sledovanie stavu rozvozu  a distribúcie jednotlivých objednávok umožňuje kuriérom a dopravcom na mieste upravovať objednávku. V súčasnom komplikovanom období spôsobenom známou pandémiou je mobilný predaj, rozvoz a distribúcia výrobkov a tovaru jednou z možností, ako sa udržať v zisku a prečkať toto náročné obdobie.  

Komentovať