Elektrické tavné pištole majú pestré použitia

Určite by sme nenašli domácnosť, kde by sa nenašlo nejaké  lepidlo. Nielen to klasické kancelárske hlavne na lepenia papiera, ale aj niečo vhodné na umelé materiály, drevo či lepidlo tzv. univerzálneho charakteru. Ale počuli ste už niečo o elektrickej tavnej pištoli? Tavné lepiace pištole totiž ponúkajú rozmanité možnosti použitia v každej domácnosti a domácej dielni či garáži. Môžu nám okrem iného uľahčiť  prácu pri výrobe či aranžovaní rôznych dekoratívnych interiérových predmetov, ale dajú sa využiť aj na lepenie rôznych líšt alebo pri najrôznejších drobných opravách a vylepšeniach  v domácnosti alebo na vidieckej chalupe.

Elektrická tavná pištoľ na batériu

V čom spočíva základný princíp tavnej lepiacej pištole?

Či už pracujeme s pištoľou pripojenou na elektrickú sieť, do napájacieho stojana alebo s pištoľou na batérie, každá tavná pištoľ sa  vždy najskôr rozohreje tak, aby sa  lepidlo vložené do zásobníka roztavilo. Potom sa dá s vymeniteľnou tryskou nanášať roztavenú hmotu lepidla na plochy spojov, ktoré chceme navzájom pospájať. Elektrické tavné pištole sú jednoduché prístroje, ktoré umožňujú  veľmi presnú a jemnú prácu s minimom odpadu. S určitou dávkou zručnosti dosiahneme s pomocou takejto pištole  pevné a trvanlivé spojenia rôznych materiálov. A počiatočné náklady na obstaranie pištole sa pri častejšom používaní veľmi skoro vrátia, pretože cena lepidiel do tavných pištolí je celkom prijateľná.

Elektrická tavná pištoľ ktorá vyžaduje elektrické pripojenie do zástrčky

Každá pištoľ potrebuje aj nejaké náboje

Existujú rôzne typy a rozmery elektrických tavných pištolí a podľa toho je potrebné vyberať aj príslušné „náboja plné tuhého lepidla„. Tie tvoria tyčinkovité patróny s lepidlom, ktoré sa predávajú buď po jednotlivých kusoch, alebo v zvyčajne ekonomicky výhodnejšom početnejšom balení.  Tyčinky s lepidlom sa zasúvajú do zadnej časti pištole a vzhľadom k ich rôznym rozmerom a dĺžkam je pri ich nákupe nutné poznať zodpovedajúci typ elektrickej tavnej pištole a potrebný rozmer tyčinky. Na našom trhu sú aj farebné lepidlá alebo zmesi s dekoratívnymi efektami, ktoré využívajú aj profesionálni aranžéri pri svojich  aranžérskych výtvoroch.

Komentovať