Elegantná spoločenská obuv – v čom sa vybrať na ples?

Tohtoročná plesová sezóna je už v plnom prúde a niekoľko prestížnych plesov už aj úspešne prebehlo, ale mnoho ďalších nás ešte stále len čaká. Možno sa na niektorý z nich v blízkej dobe chystáte aj vy… Ak vás teda momentálne zamestnáva príprava na niektorý z plesov či bálov a neviete si rady napríklad s výberom vhodnej spoločenskej plesovej obuvi, potom sú tieto riadky určené práve vám. Medzi najčastejšie otázky, ktorými sa ohľadom plesovej obuvi zaoberáme, patrí spoločenská obuv s otvorenou špičkou či pätou alebo aj farba, materiál či hrúbka a výška podpätku.

spoločenská obuv

Jednoduchá spoločenská obuv, ktorá sa hodí ku všetkým šatám na ples

Spoločenská obuv na ples – otvorená špička áno či nie?

Aká spoločenská obuv je vlastne vhodná na ples? Všetko záleží od úrovne plesu, na ktorý sa chystáte. Ak je usporiadateľmi požadovaný istý dress code a na pozvánke máte uvedené tzv. white tie, potom ide o najprísnejšiu etiketu a na otvorenú špičku či pätu na topánkach musíte zabudnúť, povolená je len uzatvorená spoločenská obuv, teda jemné a veľmi luxusné lodičky na primerane vysokom podpätku. V prípade, že sa chystáte na lokálny menej formálny typ plesu, môžete si dovoliť aj spoločenskú obuv s otvorenou špičkou či pätou. Nezabúdajte však, že takýto typ topánok a dlhé šaty môžu byť niekedy problémom a šaty sa vám môžu do otvorov na topánkach nepríjemne zachytávať.

spoločenská obuv

S klasickými lodičkami na tenkom vysokom podpätku to nikdy nepokazíte

Aké kritériá by ešte mala spĺňať spoločenská obuv na ples?

Spoločenská obuv musí spĺňať isté kritériá, aby sme ju mohli považovať za skutočne spoločenskú a nie iba bežnú každodennú. Napr. klasické matné kožené lodičky nie sú práve ideálnou voľbou na ples. Vyberte si skôr lodičky z lakovanej alebo luxusnejšej brúsenej kože či z textilného materiálu ako napr. satén. Opätky plesovej obuvi by mali byť vždy štíhle a elegantné, príliš hrubé opätky či dokonca platformy sú v tomto prípade úplne nevhodné. Najdôležitejšie je, aby vám spoločenská obuv dokonale sadla a bola nielen elegantná, ale aj pohodlná, aby ste bez problémov mohli pretancovať celú plesovú noc.

Komentovať