Drevený záhradný nábytok

Pre mnohých ľudí je záhradný nábytok z iného materiálu ako z dreva neakceptovateľný. Samozrejme, neplatí to pre každého. Drevený záhradný nábytok má niekoľko výhod oproti záhradnému nábytku z iného materiálu. Drevo pôsobí krajšie, je odolnejšie voči poveternostným vplyvom, prirodzene splýva s okolím, má dlhšiu životnosť a je jednoduché k údržbe.

Drevený záhradný nábytok – vzhľad a funkcia

záhradný-nábytok

Vychutnajte si svoj voľný čas v záhrade naplno

Akýkoľvek produkt z dreva pôsobí vkusne, pekne, elegantne. Pri nábytku to platí dvojnásobne. Keď je dobre remeselne spracované drevo, len ťažko nájdete ten istý výrobok z iného materiálu, ktorý by vyzeral lepšie. Existuje veľa druhov dreva na výrobu nábytku, a je len na vás vybrať si drevo z hľadiska farebnosti,  jednoduchosti, spracovania a životnosti. Takmer vo všetkých predajniach s nábytkom si môžete vybrať dizajn nábytku aký sa vám páči a zvoliť si typ dreva, aký sa vám najviac hodí. Platí to tiež pre záhradný nábytok. Aj ten môže vyzerať skutočne krásne a vyjadrovať tak akýsi charakter celej domácnosti. Krásny nábytok dáva aj vašim hosťom pocit domova, komfortu, a môže slúžiť ako relaxačná oáza aj pre majiteľov domu.

Drevený záhradný nábytok je odolný

Drevo je všeobecne odolný materiál, čo je pri záhradnom nábytku nesmierne dôležitá vlastnosť. Musí odolávať dažďu, vetru, snehu a silným slnečným lúčom. Samozrejme, aj keď je drevo odolné a má prirodzenú trvanlivosť, pre dlhšiu životnosť si vyžaduje dostatočnú starostlivosť. V prípade, že drevo nie je dostatočne chránené, môže začať vädnúť, zmenšiť sa alebo zhniť.

Drevená záhrada splynie s okolím

Pretože váš záhradný exteriér prirodzene vypĺňa tráva, stromy a drevo, drevený nábytok perfektne „zapadne“ do prostredia. Drevený nábytok sa teda hodí do každej záhrady.

záhradný nábytok

Drevený záhradný nábytok s dlohou životnosťou

Drevený záhradný nábytok je trvácny

Keď sa majiteľ stará o svoj nábytok, ktorý je vyrobený z kvalitného, pevného, solídneho dreva, mal by vydržať naveky. Takýto nábytok je možné prenášať z generácie na generáciu. Dôvod, prečo dnešný nábytok nevydrží tak dlho je, že v dnešnej dobe pri rýchlych obratoch a rýchlej spotrebe sa veľa nábytku vyrába z lacnejších materiálov ako sú drevotriesky alebo preglejky. Takýto materiál má krátku životnosť a po použití na jeden druh tovaru, sa opätovne nedajú znovu použiť. Toto samozrejme neplatí pre masívne drevo.

Záhradný nábytok z dreva = jednoduchá údržba

Drevený nábytok by mal byť z času na čas očistený a nalakovaný alebo natretý ošetrujúcim prípravkom. Úprava alebo lakovanie dreva funguje ako ochrana a je potrebná v závislosti od typu dreva a účelu použitia. Skvelým spôsobom ochrany záhradného, dreveného nábytku je aj jeho uskladnenie  alebo prekrytie v zimnom období alebo v období, kedy ho dlhšie nebudete používať (napr. dovolenka).

Aj vy si zaslúžite kvalitný drevený nábytok. Navštívte www.drevona.sk

Komentovať