Dovolenky pri mori, na horách či na Slovensku?

Konečne vyraziť preč z práce a domova. To je prianie, ktoré môžete premeniť na najkrajšie dni svojho života. Stačí len chcieť a rozhodnúť sa pre typ dovolenky, ktorý vám vyhovuje, a ktorú si môžete dovoliť. Finančné hľadisko býva mnohokrát nepríjemným dôvodom, prečo zostávame na Slovensku miesto exotiky pod palmami. Nedostatok financií na veľkú dovolenku ešte nie je dôvodom pre plač. Slovensko ponúka veľké možnosti vyžitia a k tomu ešte takmer zadarmo. Stačí len naštartovať auto a vydať sa naprieč krajinou, ktorá ukrýva toľko krás, že sa nebudete stačiť čudovať.

dovolenky

Dovolenky sú ideálne na objavovanie nových pláží

Dovolenky na pláži

Letieť do tepla za slnečnými lúčmi a jemným pieskom pod chodidlami, to je snom množstva z nás. Čo je lepším relaxom než si zaplávať v priezračne čistej vode a oddýchnuť si na osuške za zvuku morských vĺn? Máločo sa tomu vyrovná. K tomu si dopriať svieži drink v bare na pláži a vychutnať si miestnu gastronómiu. A čo tak spoznávať kultúru konkrétnej destinácie a vidieť všetky miestne prírodné krásy, či lokálnu architektúru? Všetky tieto túžby môžete premeniť do reality, na ktorú budete spomínať minimálne do ďalšej dovolenky.

dovolenky

Dovolenky sú tiež skvelé na prechádzky po horách

 

Milujeme hory

Predstavy o trávení svojej dovolenky sa líšia na základe povahy človeka. Je síce skvelé sa opáliť a užívať si spev čajok na pobreží, no niektorí z nás si viac vychutnajú výhľad z miestnych kopcov, ktoré tak radi zdolávame. K tomu prirátajte čerstvý horský vzduch. Chcete sa opáliť? Horské slnko býva často silnejšie a ostrejšie než pri mori. Navyše svojmu telu doprajete pohyb, ktorý si z času na čas vyžaduje. Nemusíte však zažiť dovolenku, ktorá má len jednu tvár. Existuje množstvo destinácií, ktoré ponúkajú svojim návštevníkom ideálny mix oddychu a športových aktivít. Medzi také patria Kanárske ostrovy, ktoré ponúkajú dlhé piesočnaté pláže a zároveň hornatý povrch odkiaľ budete hltať jeden západ slnka za druhým. Akokoľvek si vyberiete, či pri mori, či na horách, či v rodnej krajine, alebo na druhom konci sveta. Každému vyhovuje niečo iné. Ako sa rozhodnete vy?

Komentovať