Dovolenka v Thajsku

Thajsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácii. Najviac ľudí chodí navštevovať hlavné mesto Bangkok, ale Thajsko ponúka aj nespočetné množstvo iných zaujímavých miest. Súčasťou Thajska je aj 8 tisíc ostrovov prevažne s nádhernými pieskovými plážami. Niektoré pláže dosahujú dĺžku až 5 kilometrov. Najznámejšie sú strediská Pattaya, Phuket a Ko Samui. Ak si chcete užiť trochu nočného života, odporúčame Vám navštíviť pláž Haad Rin na ostrove Ko Phagan. V Thajsku môžete vidieť aj pláž populárnu z filmu The Beach, nazýva sa Maya Bay.

Thajsko

More, pohoda a oddych

Užitočné informácie

Thajsko je krajina so štatútom ´Kráľovstvo´ . Nachádza sa v juhovýchodnej Ázii, rozložené je na dvoch polostrovoch : Malajský a polostrov Západná India. Počet obyvateľov je 63 miliónov. Úradný jazyk je thajčina, ale na väčšine územia sa dohovoríte aj po anglicky. Mena je thajský Baht, za jedno euro ich dostanete 39,5. Čas je v 7 hodinovom posune napred v porovnaní s našim časovým pásmom. Väčšina cien je podobná cenám na Slovensku. Neodporúča sa cestovať do provincií Narathiwat, Pattani, Yala a Songhla z hľadiska nepokojnej situácie. Pokiaľ do Thajska vstúpite cez medzinárodné letisko, platí bez vízový styk po dobu 30 dní. Cez pozemný hraničný priechod je to iba 15 dní. Dávajte si špeciálny pozor na dodržiavanie zákonov v Thajsku, pozorne si ich preštudujte pred príchodom do krajiny. Nájdete v nich napríklad aj zákaz vychádzania z domu bez trička.

Thajsko

Bangkok

Zaujímavosti

Najväčší  thajský ostrov sa nazýva Phuket. Najvýznamnejšie turistické letovisko je Pattaya. Je to najnavštevovanejšie potápačske stredisko spojené aj s potápačskou školou. Okrem toho tu môžete nájsť cez 800 pivární a cez 20 unikátnych golfových ihrísk. V Bangkoku v chráme Wat Traimit nájdete najväčšiu sochu budhu, váži až 5,5 ton a je celá vyrobená zo zlata. Dovolenku v Thajsku vrelo odporúčame, je to zážitok na celý život. Milí ľudia a nádherné prírodné úkazy radia toto miesto na vrchol dovolenkových destinácií.

thajsko

Krásy ktoré nemajú konca

Komentovať