Dovolenka v Španielsku plná zaujímavostí

Možno, že si to občas ani neuvedomujeme, ale Španielsko je štvrtou najväčšou krajinou v Európe. Zaberá takmer celý Pyrenejský polostrov. Patria k nemu ešte dve známe ostrovné dovolenkové destinácie Baleárske a Kanárske ostrovy. A určite málokto vie aj o tom, že španielskym výsostným územím sú aj mestá Ceuta a Melilla na severe Afriky. Dovolenka Španielsko ponúka veľa možností k výberu.

dovolenka španielsko

Dovolenka Španielsko má čo ponúknuť.

Španielsko je hornaté

Väčšina územia Španielska má hornatý charakter. Prirodzenú hranicu s Francúzskom tvoria na severe krajiny Pyreneje, ktoré sú druhým najvyšším pohorím. Ten najvyšší vrchol, ktorý býva často jedným z cieľov milovníkov dovolenky v horách, je ale v pohorí Sierra Nevada. Vnútrozemie tvorí náhorná planina Meseta. Pokiaľ si v rámci dovolenky v Španielsku naplánujete návštevu všetkých známejších pohorí krajiny, ostáva  ešte najrozsiahlejšie pohorie Cordillera Iberica.

Paradajkovú bitku nemusíte?

Každoročne sa tisíce turistov chystá na svoju dovolenku v Španielsku len kvôli paradajkám. Paradajková bitka La Tomatina je typická pre mesto Buñola každý rok na konci augusta. Je privezené 125. 000 kg zrelých paradajok, ktoré po sebe všetci hádžu. Vraj je to veľká zábava, o čom svedčí veľká návštevnosť tejto atrakcie.

dovolenka španielsko

Dovolenka Španielsko, to je aj paradajkový boj.

Náboženské tradície

Las Fallas sú oslavy sviatku sv. Jozefa vo Valencii. Tradícia vychádza z toho, že pred svätojosefským sviatkom upratovali robotníci dielne. Na dvoroch zapaľovali hobliny a odrezky dreva. Je dobre záme, že sv. Jozej je patrónom tesárov a stolárov. Kroje, dym, slávnostné sprievody, atrakcie, prekrásna výzdoba, hluk a ohňostroje. Aj hudba a tanec sú pre dni tohoto sviatku úplnou samozrejmosťou. Aj tento sviatok môže byť náplňou dovolenky v Španielsku.

Dovolenka v Španielsku nemôže byť bez tanca

Domovom flamenca a býčích zápasov  Corrida de toros je španielske mesto Sevilla. Nikde inde sa v Španielsku nekonajú tak kultovné a pestrofarebné slávnosti. Mesto je prezývané pre svoju krásu perlou Andalúzie. Je tu tretia najväčšia katedrála v Európe. V prekrásnom romantickom zámku v maurskom slohu sú uložené pozostatky moreplavca Krištofa Kolumba.

Komentovať