Dovolenka Turecko: Objavte zaujímavé miesta

Dovolenka Turecko je jedna z najžiadanejších v celej Európe. Dovolenkári cestujú za morom, no mnohých láka aj jedinečná história a turecká kultúra. V dnešnej dobe je celkom jednoduché vycestovať do tejto úchvatnej krajiny. Mnohé cestovné kancelárie ponúkajú výhodné ponuky na last minute Turecko dovolenky počas celého roka.

Istanbul – najnavštevovanejšie mesto Turecka

dovolenka TureckoTurecká republika je euroázijská krajina, nachádza sa v Malej Ázii a časti Balkánskeho polostrova. Hoci hlavným mestom Turecka je Ankara, v ktorej nájdete obrovské množstvo pamiatok s bohatou históriou, najnavštevovanejšie mesto je Istanbul. Jedno z najkrajších miest Turecka mal pôvodne názov Konštantínopol. Dejiny tu zanechali svoje významné pamiatky. K najznámejším pamiatkam Istanbulu patria palác Topkapi, Hagia Sofia či Modrá mešita. Hagia Sofia je kostol (nazývaný tiež Chrám Božej Múdrosti), ktorý dal postaviť cisár Justinián z vďaky k Bohu. Interiér bol pôvodne zostavený z mozaiky. Chrám slúžil len dve desaťročia, potom ho zničilo zemetrasenie. Následne bol chrám niekoľko krát opravovaný a reštaurovaný. Veľkým lákadlom mesta je aj Veľký Bazár Kapali Carsi (trhovisko). Toto trhovisko je jedným z najkrajších na Blízkom Východe. Nájdete tam rôzne druhy tovaru, rôzne látky, korenia a dokonca aj šperky. Modrá mešita je stavba zo 17. storočia, ktorá mala konkurovať Hagii Sofii. Taktiež si nenechajte ujsť návštevu paláca Topkapi. Je to jedna z 10 najnavštevovanejších atrakcií Turecka. Palác bol postavený na príkaz sultána Mehmeta Dobyvateľa. Tento palác dnes slúži ako múzeum. Môžete doň vstúpiť a navštíviť tak krásne Janičiarske nádvorie, bohato ozdobené miestnosti samotného paláca, knižnice a kráľovský hárem.

Počas dovolenky v Turecku nevynechajte ani tieto miesta

dovolenka TureckoDovolenka Turecko ponúka množstvo fakultatívnych výletov po celej krajine a je naozaj z čoho vyberať. V hlavnom meste Ankara sú najkrajšie atrakcie rímska citadela a Múzeum anatolskej civilizácie. Turecko má však aj iné zaujímavé mestá, ktoré možno nie sú prvoplánovou ponukou cestovných kancelárií, no svojim návštevníkom majú čo ponúknuť. Antalya je mesto s bohatou históriou. Centrum mesta obohacujú historické pamiatky a monumenty z obdobia antického Ríma. Mesto Aphrodisias bolo založené počas doby bronzovej a je to krásne romantické mesto aj vďaka chrámu Afrodity, bohyne lásky. Bodrum je skvelým miestom pre oddych a relax. Je to nádherný prímorský rezort, v ktorom sa nachádzajú ruiny mauzólea, ktoré sa radí medzi sedem divov sveta. Navštívte tam aj stredovekú pevnosť, ktorá dnes slúži ako Múzeum podmorskej archeológie. Ďalšími zaujímavými miestami Turecka sú napríklad Cappadocia, ktorá je známa pre jaskynné domy, Izmir – moderný prístav v Egejskom mori, Konya – najstaršie mestom v Anatólii či Pamukkale – s jedinečnými a prírodnými termálnymi travertínovými bazénmi, ktoré slúžili ako kúpele už od obdobia Rimanov a množstvo iných.

Komentovať