Dovolenka pri mori odbúra akýkoľvek stres

Na človeka vplýva v súčasnej uponáhľanej dobe množstvo stresových faktorov. Tie ovplyvňujú naše správanie a v konečnom dôsledku majú negatívny dopad na naše zdravie. Pokiaľ sa vystavujete vo svojom živote veľkému počtu stresových situácií, tak vám hrozí vyčerpanie či dokonca vyhorenie. Psychická nepohoda takéhoto druhu môže viesť až ku depresiám a straty chuti vstať vôbec z postele. Pod stresom si môžete predstaviť nahromadenú energiu, ktorá sa neuvoľňuje a má podiel na tvorbe srdcovocievnych chorôb, ochorení tráviaceho systému a ďalších ochorení psychického charakteru. Stres je prirodzený u mladých ľudí, najmä vysokoškolákov, ktorí mu čelia počas skúškových období a štátnic. U dospelých je to hlavne otázka práce a živenia rodiny. Je na čase povedať stresu stop a ponoriť sa do vôd vašej destinácie. Dovolenka pri mori je liek na stres, ktorý by ste si mali dopriať každý rok.

dovolenka pri mori

Dovolenka pri mori ponúka pohľad, ktorý neomrzí.

Dovolenka pri mori je čas, počas ktorého dobijete baterky 

Dovolenka má v pracovnom svete svoje opodstatnenie. Neustále spĺňanie pracovných nárokov je vyčerpávajúci jav, ktorý je v určitom bode potrebné pozastaviť. Nikto nie je uspôsobený na to, aby neustále drel podľa predstáv svojho zamestnávateľa. Preto je dobré využiť svojich minimálne 20 dní dovolenky do roka a vydať sa na cestu k moru. Dovolenka pri mori nie je drahým špásom, teda pokiaľ sa nerozhodnete zavítať na druhý koniec sveta. V Európe je množstvo populárnych destinácií, napríklad Španielsko, Grécko, Taliansko, prípadne ostrovy ako Kréta, Sardínia či Korzika. Všetky sú cenovo dostupné a lietadlo na skok. Neradi lietate? Môžete ísť autom do Slovinska, Chorvátska a talianskeho Terstu.

dovolenka pri mori

Dovolenka pri mori je to, čo potrebujete.

Voda, ktorá lieči 

Svoju dovolenku môžete stráviť aj na slovenských jazerách, to je pravda. Lenže morská voda má hneď niekoľko výhod, ktoré sladká voda splniť nedokáže. Morská voda obsahuje minerálne látky a stopové prvky ako ľudská krvná plazma. Je bohatá na veľký počet živých mikroorganizmov. Tie produkujú antibiotiká a antibakteriálne látky. Soľ v morskej vode odstráňje toxíny z kože a v kombinácii s pieskom predstavuje niečo ako prírodný peeling. Je skvelá pre problémy s pokožkou, zabraňuje zápalom a hojí rany. Vydajte sa k moru, užite si žblnkot vĺn a doprajte si množstvo spánku či chutného jedla. Výber destinácie už ponecháme na vás.

Komentovať