Dovolenka na Floride vás môže prekvapiť

Mnohí z nás poznáme Floridu tak trochu povrchne zábava a nočný život po ‚celý deň‘. To nie je žiadnym tajomstvom. Dovolenka na Floride ale ponúka aj rajské pláže, zábavné parky, rozprávkové nakupovanie a mnohé iné pre dvojice, rodiny s deťmi, seniorov aj pre sólo cestovateľov. No ak sa pozriete ešte hlbšie pod povrch tohto všetkého nájdete čosi, čo sa na prvý pohľad zdá dvojrozmerné prepukne zrazu životom 3D s radou možností, čo láka ľudí pricestovať sem rok čo rok.

Dovolenka na Floride

Takýto gýč ponúkajú pláže v Orlande

Kedy vycestovať na Floridu?

Nie pre nič za nič sa tejto krajine hovorí „slnečný štát“. Pretože je tu teplé podnebie, na Floride je slnečno po celý rok, aj keď v severnejšej časti môže v zime klesnúť v noci teplota k nule. Je však dobré vedieť, že od mája do septembra tu môže byť diabolsky horúco a vlhko až sparno s teplotami nad 35 stupňov. Čo sa týka turizmu, tak dovolenka na Floride býva mimoriadne rušná v marci a v júni až do polovice augusta, a potom samozrejme počas Vianoc a Nového Roka sú ulice aj pláže skutočne prepchaté.

Smer Orlando

Orlando, ktoré je najznámejšie zábavnými parkmi, predstavuje fascinujúce miesto plné interiérových aj exteriérových atrakcií. Eco dobrodružstvá, expedície s divou zverou, jazda na kajaku, na bicykli, rybolov či golf… je si z čoho vyberať. Zatiaľ však hlavnou činnosťou ostáva masový trh, kde mnohí s radosťou utrácajú nemalé peniaze za rôzne darčeky, ďalej sú to luxusné hotely, kúpele a stolovanie s kvalitným jedlom. Dovolenka na Floride je plná prekvapení. Vedeli ste, že Florida má najstaršie americké mesto (St. Augustine), bohaté indiánske dedičstvo, dedičstvo expanzie 20. storočia, a je domovom výskumu vesmíru (v Kennedy Space Center)? Florida je tiež domovom cirkusu Ringling circus business, ktoré sľubuje „Najväčšiu show na Zemi“.

Dovolenka na Floride

Kennedyho centrum pre výskum vesmíru

Dovolenka na Floride na pravidelnom zozname

Ak ste podnikateľ, ktorý spája dovolenku s biznisom, Florida patrí tiež pod krajiny zvané ‚daňové raje‘. Vďaka tomu sa môže dovolenka na Floride stať vašou pravidelnou. S viac ako 1900 km dlhým pobrežím tu nie je núdza o pláž. Ideálne prostredie pre všetky vodné športy je ale na strane Atlantiku. Keďže je Kuba vzdialená len 145 km od južného pobrežia Floridy, ak máte dostatok času, určite sa oplatí spojiť návštevu oboch týchto úžasných miest.

Komentovať