Dovolenka Mexiko láka svojim temperamentom

Južná Amerika patrí medzi životné cestovateľské ciele mnohých vášnivých turistov. Hoci ide o pomerne nákladné lákadlo, za čo môžu ceny leteniek skrz Atlantik, nemôžeme si skrátka pomôcť. Napríklad také Mexiko. Srdce Ameriky, ktoré bije nespútane a vášnivo, predstavuje pre turistov skvelý spôsob, ako si užiť niečo nové a nepoznané. O Mexiku sa vo svete hovorí najmä ako o krajine, odkiaľ kvôli chudobe utekajú ľudia do USA. Ďalej ako o krajine, kde vládli Aztékovia, a teda má pyramídy, ako odkaz na ich históriu.

Nechýba tu skvelé jedlo, ku ktorému môžeme privoňať už aj na Slovensku. Chlapi sú vášnivými fanúšikmi futbalu a tequilly. Ženy temperamentné a vášnivé. Obyvateľstvo je vľúdne a srdečné. Žiaľ častokrát trpí na aktivity miestnej narkomafie. Dovolenka Mexiko jednoducho ponúka zážitky každého druhu.

dovolenka Mexiko

Diverzia Mexika určuje jeho jedinečnosť

Dovolenka Mexiko – riziká, ako súčasť turizmu

Dovolenka Mexiko je rovnako ako pobyty v iných častiach Južnej Ameriky čiastočne riziková. Nie, že by dochádzalo ku tragédiám, to nie, ale občas nastanú situácie, ktorým by ste sa mali radšej vyhnúť a nechodiť problémom naproti. Menej turisticky známe oblasti sa odporúča navštevovať vo viac členných skupinkách. Nenoste na sebe viditeľne drahé veci. Netreba to preháňať ani s hotovosťou v peňaženke. Väčší obnos si radšej ukryte na iné miesto aj s pasom.

dovolenka Mexiko

Aj takýto oddych ponúka dovolenka Mexiko

Za volantom zbystrite pozornosť

Pokiaľ chcete zažiť Mexiko na vlastnú päsť a precestovať niektoré oblasti autom, dávajte si na cestách pozor. Odporúča sa dodržiavať rýchlosť, hoci domáci jazdia občas poriadne nadivoko, temperamentne, ako im prislúcha. Radi riskujú na semaforoch, preto si aj na zelenej dávajte pozor, či sa na vás nerúti nejaký oneskorenec.

Turisti bývajú občas aj terčom záujmu policajtov, ktorí radi skasírujú bohatších turistov na požičaných autách. Aj z toho sa však dá vykrútiť a vyjednávať. Čo sa týka polície, vyhýbajte sa drogám a najmä pohraničiu s USA, kde je vojna narkomafie a polície na dennom poriadku. Vo väčších mestách sa vyhýbajte problémovým štvrtiam a nereagujte na provokácie. Pokiaľ vidíte na ulici konflikt, radšej situácie obíďte. Hneď sa vám bude v Mexiku ľahšie dýchať.

Komentovať