Dovolenka Maledivy – najvyšší čas vyraziť

Dovolenka Maledivy

Exotická dovolenka Maledivy

Ostrovná republika v Indickom oceáne je naozaj veľmi zaujímavou destináciou. Túto republiku tvorí neuveriteľných 1100 malých ostrovčekov, z ktorých 220 obývaných a medzi niektorými sa presuniete preplávaním. Ostrovčeky s rozlohou menšou ako 5 km2 vytvárajú krásnu scenériu, ideálnu na oddych a relax. Maldivské súostrovie bolo osídlené prisťahovalcami najmä z Indie a prvé štátne zriadenie malo podobu sultanátu. Až v roku 1968 zanikol sultanát a vznikla Maldivská republika.

Aké miesta navštíviť počas dovolenky na Maledivy

Počas svojho pobytu na Maldivách by ste mali nazrieť do hlavného mesta Male. Mesto sa rozprestiera na jednom z ostrovov s veľkosťou približne 7 km2. Žije tu 88 000 tisíc ľudí, čo znamená, že je to najľudnatejšie miesto na Maldivách. Preľudnenie nie je obťažujúce, naopak vytvára neopakovateľnú atmosféru. Ostrovy na Maldivách nefungujú samostatne, ale viacero ostrovov združujú Atoly. Medzi najznámejšie a najkrajšie určite patrí Atol Baa. Skladá sa zo 75 ostrovov a nájdete tu množstvo plážových ihrísk a skvelé možnosti na potápanie a plávanie. Ďalší krásny atol je Atol Alifu, ktorý je zrejme najnavštevovanejší na Maldivách. Tento Atol zahrňuje 8 obývaných ostrovov a ponúka rôzne možnosti odpočinku, od ležania na pláži až po aktívny odpočinok prostredníctvom vodných športov.

Dovolenka Maledivy

Dovolenka Maledivy – Exotika a luxusné ubytovanie

Praktické informácie

Dovolenka Maledivy je oproti nášmu času o 4 hodiny dopredu a v letnom období o 3. Zaujímavosťou určite je, že niektoré ostrovy posúvajú čas o 0,5-1 hodinu dopredu, aby mali zákazníci pocit dlhšieho dňa. Turistické víza vybavíte na základe spiatočnej letenky a dokladu o ubytovaní. Na Maldivách môžete bez problémov platiť Americkým dolárom alebo domácou menou. Maldivské rufle je najlepšie si zmeniť priamo na letisku, hneď po prílete. Ak by sa vám nebodaj prihodili nejaké nepríjemnosti, je najlepšie okamžite kontaktovať slovenské veľvyslanectvo v New Delhi.

Dovolenka Maledivy ponúka ubytovanie na najvyššej úrovni, krásne pláže a možnosti takmer všetkých vodných športov.

Komentovať