Dovolenka last minute

last minute

Vyskúšajte last minute dovolenku

Neradi plánujete dlho vopred a navyše máte malý rozpočet na vašu tohtoročnú dovolenku? V tom prípade vás určite osloví široká ponuka last minute zájazdov. Čo to vlastne to “last minute” (čítaj last minit) znamená? Slovné spojenie last minute je prevzaté z angličtiny a v preklade znamená posledná minúta, posledná chvíľa. Ide teda o ponuku cestovných kancelárií dopredávať posledné voľné miesta, obvykle dva týždne pred odletom, za akciové ceny.

Medzi najpopulárnejšie dovolenky last minute patria destinácie v Grécku, Egypte, Tunisku, Turecku, Bulharsku, Chorvátsku či Taliansku, ale aj v exotických krajinách. Ponuka last minute zájazdov je neustále aktualizovaná a na internete je možné nájsť na jednom mieste ponuky  stoviek cestovných kancelárií, bez zložitého listovania v katalógoch.

last minute

A čo tak super last minute?

Super last minute dovolenka

V ostatnom období sa čoraz častejšie začína objavovať aj slovné spojenie super last minute dovolenka. Je to extrémnejšia forma last minute zájazdov, vhodná predovšetkým pre tých, ktorým je jedno kam cestujú, no cestujú za lacný peniaz. Stačí zbaliť kufor, vydať sa na letisko, kde si zájazd kúpite len pár hodín pred odletom. Je tu však aj riziko, že sa so zbalenými kuframi vrátite späť domov, pretože v lietadle nemusia byť už voľné miesta. Na bratislavskom letisku je však táto forma kúpy zájazdu zriedkavosťou, väčšiu šancu uspieť máte na viedenskom letisku.

Výhody, nevýhody a na čo si treba dávať pozor?

last minute

Letenky si rezervujte najskôr 5 dní dopredu

30 – 60 %-ná zľava na cene zájazdu častokrát prevýši mnohé nevýhody, ktoré sú s takouto dovolenkou spojené. Treba si však uvedomiť, že ide o posledné nepredané zájazdy, a preto  neočakávajte, že budete tráviť dovolenku v najvychytenejšom stredisku, či najluxusnejšom hoteli. Tak isto kapacity týchto zájazdov sú obmedzené, a teda nevhodné pre početnejšie skupiny. Obvykle sú k dispozícii dve, nanajvýš tri voľné miesta. Ak sa pre niektorý zo zájazdov rozhodnete, neváhajte dlho, lebo o niekoľko hodín už môže byť predaný. Rezervácia je možná maximálne na 2 hodiny, počas ktorých musíte dodať údaje o cestujúcich, spísať cestovnú zmluvu a preukázateľne zájazd uhradiť. Nezabudnite byť však rozvážni a rozlišujte, čo je naozaj akcia last minute a čo sa „len tak tvári“. Dovolenku last minute nekupujte viac ako 5 dní pred odletom.

Komentovať