Dovolenka Kapverdské ostrovy – úžasná destinácia

Kapverdské ostrovy sú obľúbenou plážovou dovolenkovou destináciou. Keďže sa nachádzajú uprostred Atlantického oceána a pomerne blízko rovníka, počasie je tam stále slnečné a prostredie dokonalé na vašu vysnívanú dovolenku. Tak priezračná voda a jemný piesok, robia tieto ostrovy ideálne na plážové dni spojené s vodnými športami. Dovolenka Kapverdské ostrovy je jednoducho čarovná.

skvelé pláže

Ak hľadáte skvelé pláže, potom Kapverdské ostrovy sú tu pre vás

Prečo sa vybrať na Kapverdské ostrovy

Dovolenka na Kapverdské ostrovy môže byť naozaj zaujímavá. Kapverdy zahrňujú 10 sopečných ostrovov, ktoré môžete v rámci svojej dovolenky navštíviť letecky alebo oveľa príjemnejšie a to lodnou dopravou. Samozrejme to najlepšie, čím Kapverdské ostrovy lákajú, je exotika a príroda. Ostrovy ponúkajú aj širokú škálu aktivít a výletov. Dovolenka Kapverdské ostrovy ponúka niečo naviac ako len slnenie, plávanie a ochutnávky dobrého jedla. Dovolenka Kapverdské ostrovy zahŕňa napr. aj pozorovanie vtáctva, ochutnávky rumu, bosý tanec na pláži, potápanie a sledovanie podmorského života, živú hudbu na každom kroku, surfovanie a neskutočné západy slnka ako z obrázku. Hovorí sa, že sledovanie západu slnka na ostrove Sal je skutočne najkrajším na celom svete. Kapverdy sú domovom niekoľkých vzácnych plemien afrických vtákov, taktiež unikátnych typov vrabcov, dážďovníkov a peníc. Blúdiť mestom Cidale Velha medzi ruinami z roku 1600, ktoré prežili spustošenie pirátmi i časom, alebo vyjsť na dramatický útes pevnosti Fortaleza Real de Sao Filipe, ktorý poskytuje prenádherný výhľad na more, sú skutočnými zážitkami.

nádherná pláž

Kapverdské ostrovy ponúkajú krásne pláže

Dovolenka Kapverdské ostrovy: obľúbené nakupovanie

Bežné nakupovanie počas dovolenky na Kapverdských ostrovoch môže byť trošku drahšie, pretože väčšina produktov je importovaných. Ale na miestnych trhoch môžete nájsť šperky, oblečenie a čerstvé ovocie alebo niektoré druhy zeleniny, môžete nakúpiť relatívne lacno. Výmenný obchod alebo vyjednávanie je povolené len na týchto miestnych trhoch, prípadne s „obchodníkmi“ na pláži a v rušných turistických oblastiach. No pre Kapverdčanov to nie je zvykom. Hlina je dôležitým zdrojom a materiálom pre miestnych remeselníkov. Tí často vyrábajú typické kapverdské produkty zobrazujúce každodenné rutiny života, ktoré sú spoločne s kuchynskými potrebami bežnými predajnými predmetmi v obchodoch a na trhoch.

Komentovať