Dovolenka Dominikánska republika – dokonalá exotika

Karibik. Pláže s jemnučkým bielym pieskom, palmy, ktoré sa dotýkajú nebies a farby, ktoré ulahodia nejednému oku. Exotika, ako má byť. Dovolenka Dominkánska republika je pre vás to pravé ak sú tieto vlastnosti destinácie presne to, čo od relaxu pri mori očakávate. Tento ostrovný štát vyhľadáva čoraz viac turistov. Každá časť Dominikánskej republiky je špecifická niečím iným. Punta Cana si zapamätáte vďaka nárazom morských vĺn na krištáľovo čisté pláže. Dych vyráža tyrkysová, miestami smaragdová voda a maximálna viditeľnosť. Na svoje si teda prídu aj ľudia, ktorí sa mora boja práve z dôvodu, že nevidia, čo sa v ich okolí nachádza.

dovolenka dominikanska republika

Vodopády Dominikánska republika

Dovolenka Dominikánska republika počas celého roka

Dovolenka Dominikánska republika so sebou prináša množstvo výhod. Jednou z nich je fakt, že sa nachádza v tropickej oblasti. To znamená, že je vhodná na návštevu takmer počas celého roka. Sezóna tu štartuje v decembri a trvá až do konca apríla. Pokiaľ chcete zažiť niečo špeciálne, zájdite si sem v rozmedzí januára až marca. Vtedy je obdobie pozorovania veľrýb na ostrove Samana. Punta Cana je stredobodom záujmu. Jedná sa o najrýchlejšie rastúcu rekreačnú oblasť v krajine. Nachádza sa na východnom pobreží a je známa ako oblasť plná exkluzívnych rezortov. V sedemdesiatych rokoch bola táto oblasť len džungľou. Dnes je to stredisko, kde sa každý cestovateľ cíti ako v raji.

dovolenka dominikánska republika

Farebná Dominikánska republika

Krásne pláže, ktoré nevynechajte

Na ostrove Samana sa nachádza zátoka Samana Bay, pre ktorú je charakteristické párenie veľrýb. Samozrejme, to je bonus najmä pre milovníkov prírody. Turistom prináša oddych v tej pravej exotike. Štyri kilometre dlhá pláž Rincon Beach v ničom nezaostáva, ba naopak, je označovaná za tú vôbec najkrajšiu pláž v Dominikánskej republike. Jej nevýhodou však je, že sa nachádza podstatne ďaleko od ubytovacích zariadení. Ale výhodou je, že na nej stretnete len zopár turistov. Tretia Playa Caribe je obľúbená u obyvateľov hlavného mesta Santo Domingo. Očakávať môžete malú pláž s pokojnou vodou. Výber už teda ponecháme na vás.

Komentovať