Dovolenka Chorvátsko ponúka naďalej exkluzívne miesta pre relax

Chorvátsko je krajina, ktorú asi každý z nás aspoň približne pozná. Mnoho z nás už v tejto krajine aj bolo, prípadne sem chodí pravidelne. Základné informácie teda preskočíme a skúsime si povedať zopár informácií priamo o zaujímavých miestach, ktoré môžeme navštíviť. Krajina toho vie ponúknuť dostatok. Dovolenka Chorvátsko teda môže spokojne konkurovať iným exotickým dovolenkovým destináciám. Veľkou výhodou je jeho relatívne blízka poloha a možnosť precestovať krajinu autom.

dovolenka Chorvátsko

Dovolenka Chorvátsko. Exotika za rohom.

Mesto Šibenik

Šibenik je najstaršie Chorvátske mesto, ktoré je doslova preplnené históriou. Už od začiatku jeho časov bolo mesto ohrozované, ale vždy sa bránilo. Bol tu vybudovaný systém opevnení, ktorý dnes môžeme navštíviť. Pozostáva zo štyroch pevnosti. Jedna z nich sa nachádza blízko pobrežia na malom ostrove. Ide o pevnosť Svätého Mikuláša, ktorá je pod ochranou Svetového dedičstva UNESCO. Okolo pevnosti je vybudovaný turistický chodník kde znesiete aj pevnú obuv. Ostatné sa pýšia nad mestom. Je z nich krásny výhľad na okolitú krajinu a more. V blízkej dobe sa ponad tieto pevnosti plánuje výstavba lanovky. V minulosti bol Šibenik dokonca súčasťou Uhorska a vládli tu Habsburgovci.

dovolenka Chorvátsko

Dovolenka Chorvátsko ponúka nádherné mestá pri mori.

Ostatné miesta

Šibenik poskytuje príjemné možnosti na ubytovanie ako na hoteloch alebo privátoch. Ak hľadáme lepšiu cenu, oplatí sa ísť do okolitých častí. Približne tri kilometre ďalej sa nachádza Brodarica kde nájdeme množstvo príležitostí na ubytovanie. Príjemne sa tu najeme aj okúpeme. Pri pobreží je niekoľko reštaurácií kde vám radi naservírujú miestne špeciality z mora aj z pevniny. Chorvátske pobrežie je väčšinou kamenistého povrchu. Na pláži v Brodarici nájdeme upravené štrkové pláže pričom niektoré su len pár metrov od domčekov kde sa možno ubytovať. Ubytovanie je dobré objednať už dopredu. Na opačný smer od Šibeniku leží dedinka Vodice. Je to miesto kde to žije. Ak hľadáme plážové bary a hudbu. Vydajme sa sem. Rušenia nočného kľudu sa ale obávať nemusíme. Vodice sú dosť veľké na to, aby si tu každý našiel čo hľadá. Vieme kam ideme, už stačí zobrať len kufre.

Komentovať