Dovolenka 2016 – kam sa oplatí vybrať tento rok?

Dovolenka 2016

Španielská Galícia miestami pripomína až rozprávkovú krajinu

Prvý mesiac nového roka ubehol tak, že sme sa ani nenazdali a so sebou priniesol aj dážď, sneh a celkovo pochmúrne počasie, ktoré teda aspoň mne nepridáva na nálade. A čo môže byť v takýchto dňoch lepšie, než zasnívať sa a pomaly si začať plánovať, aká bude tohtoročná dovolenka 2016? Ja už som teda začala pomaličky listovať v online katalógoch letných dovoleniek, ktoré momentálne lákajú na obrovské First Moment zľavy a urobila som si prehľad o destináciách, ktoré by sa v tomto roku oplatilo navštíviť. Tu je zopár z nich:

Španielsko ako ho nepoznáte

Máte pocit, že v Španielsku už dnes nie je čo objavovať? Dovolenka 2016 v Galícii vás presvedčí o opaku! Zavítajte do tejto divokej severozápadnej časti krajiny, ktorá ešte nestihla byť poznačená turistickým ruchom typickým pre ostatné časti Španielska. Nájdete tu cenovo výhodnejšie ubytovanie, skutočne kvalitné a čerstvé morské plody, ktoré sa určite oplatí ochutnať, ale hlavne malebnú prírodu a nedotknuté dedinky, ktoré sa oplatí vidieť a zažiť na vlastnej koži.

Bosna a Hercegovina – príroda a adrenalín v jednom

Bosna a Hercegovina síce nie je typickou letnou dovolenkovou destináciou, ak však hľadáte zaujímavé historické skvosty, nádhernú prírodu a možno i trocha adrenalínu (napr. v podobe populárneho raftingu na tamojšej rieke Una), dovolenka 2016 v tejto krajine by pre vás mohla byť celkom zaujímavou voľbou. Navyše, ubytovanie, stravu i dopravu v Bosne a Hercegovine zoženiete za skutočne priaznivé ceny.

Dovolenka 2016 netradične v Estónsku

Dovolenka 2016

Poznávacia dovolenka 2016 by vás mohla zaniesť až do Estónska

Zaujímavá tiež môže byť dovolenka 2016 v Estónsku. Tu budete mať totižto možnosť spoznávať jeden z najkrajších kútov Európy, kde sa dokopy mieša nordický a východný kultúrny vplyv. Malý tip, ak sa rozhodnete zamieriť práve sem: Za návštevu určite stojí hlavné mesto Tallinn či národný park Lahemaa.

Ak vás však neláka spoznávať doposiaľ neobjavené turistické raje, potom sa vaša dovolenka 2016 môže niesť aj v tradičnejšom štýle a zamieriť môžete pokojne do blízkeho Chorvátska, Talianska, Grécka či na exotickejšiu dovolenku na Srí Lanke alebo v Turecku, prípadne v Egypte.

Komentovať