Domy na predaj alebo o tom, ako kúpiť rodinný dom…

domy na predaj

Domy na predaj – vybrať si novostavbu…

Byty a rodinné domy na predaj sa na nás valia z každej strany, z ponúk realitných kancelárií na internetových stránkach či z vydaní rôznych novín a časopisov zaoberajúcich sa realitami, teda kúpou a predajom, či prenajímaním nehnuteľností. A keďže ponúk rodinných domov na predaj je v súčasnosti viac ako samotných záujemcov o ich kúpu, sú kupujúci v lepšej pozícii, lebo si majú z čoho vyberať a tým, že ponuka prevyšuje dopyt, sú predávajúci tlačení do znižovania cien, najmä ak majú záujem nehnuteľnosť v čo najkratšej dobe predať.

Aj keď veľa ľudí túži po bývaní v rodinnom dome, záujem o domy na predaj je nižší aj z toho dôvodu, že ľudia často dávajú prednosť kúpe pozemku či parcely a následnej výstavbe nového rodinného domu podľa svojich predstáv.

Novostavba či hotový rodinný dom?

Ak sa rozhodujete, či si vybrať z ponuky už existujúcich starších či menej starých rodinných domov na predaj, alebo sa rozhodnúť pre novostavbu, môžeme vám s určitosťou povedať, že obe varianty majú svoje pre aj proti. Na začiatku je potrebné zvážiť svoje finančné možnosti a na základe ponuky a niekoľkých obhliadok už reálnych rodinných domov aj vhodných pozemkov či rôznych ponúk od firiem, ktoré ponúkajú realizáciu rodinných domov na kľúč (napr. drevodom môžete mať postavený už aj za tri mesiace) sa nakoniec viete lepšie rozhodnúť, ktorá z možností vám vyhovuje najviac.

Výhoda, ktorú majú už hotové domy na predaj, môže niekedy spočívať v zaujímavej lokalite, napr. blízko centra, kde už často nie je možné zakúpiť žiadny pozemok pre novostavbu, pretože je lukratívna časť mesta už plne zastavaná. Naopak, výhodou novostavby je najmä to, že o dispozičnom riešení aj celkovom štýle a vzhľade nového rodinného domu rozhodujete vy sami a tiež fakt, že všetko bude nové.

domy na predaj

…alebo zrekonštruovať starší?

Pri rozhodovaní nič nepodceňte!

Pri rozhodovaní a výbere nehnuteľnosti sú veľmi dôležité práve obhliadky, kedy je potrebné mať oči otvorené a nebáť sa opýtať na všetko, čo vás zaujíma. Všímať si treba najmä technický stav nehnuteľnosti či zateplenie, najmä ak ide o staršie domy na predaj a ak nie ste práve odborníkom na stavby, je lepšie zobrať so sebou niekoho, kto sa v domoch vyzná a pomôže vám odborne posúdiť stav domu, ktorý chcete kúpiť.

Komentovať