Dominikánska republika – raj na dosah smrteľníka

Dovolenka v Európe môže už po rokoch návštev všakovakých klasických destinácií ako Chorvátsko, Taliansko, alebo Grécko, omrzieť. Preto je dobré sa poobzerať po miestach, ktoré svojou vegetáciou, kultúrou a čistotou mora a pláží predčí akúkoľvek destináciu starého kontinentu. Dominikánska republika patrí práve medzi takéto miesta. Nemusíte mať obavy o dopravu. Síce sa ostrov nachádza v Karibiku, dostanete sa naň veľmi jednoducho. Nachádza sa tu medzinárodné letisko Punta Cana, ktoré ponúka priame spojenie z Viedne. Do hotela sa po prílete dostanete taktiež veľmi jednoducho, nakoľko je tu dostatok transferov priamo do hotelov.

dominikánska republika

Dominikánska republika je vhodná aj pre rodiny s deťmi.

Dominikánska republika – vysoký štandard služieb, ktorý neomrzí

Dominikánska republika patrí medzi krajiny, ktoré doprajú turistom to najlepšie. Predsa len je v ich záujme, aby sa ešte niekedy vrátili. Preto väčšina hotelov ponúka all inclusive, aby ste si pobyt pri mori vychutnali bez zbytočných stresov a nemuseli zháňať potravu keď si telo zažiada. Ak sa vám bude zdať, že čas pri mori ubieha na váš vkus príliš pomaly, určite sa vyberte na potulky po hlavnom meste Santo Domingo. Založili ho v roku 1498 Španieli, ktorí prišli dobývať nové územie, ktoré by krajine poslúžilo ako nový zdroj bohatstva. Tým sa mesto stalo najstarším sídlom Európanov na území Ameriky. Pôvodne sa volalo La Isabela na počesť kráľovnej Izabely I. Okrem miestnych špecialít si tu vychutnáte aj starobylú architektúru v podobe Catedral de Santa Maria la Menor, prípadne pevnosť Ozama, či univerzitu z roku 1538. Historické centrum mesta je dokonca na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Pohodlnú dopravu po meste zaručuje metro. Santo Domingo v súčasnosti patrí medzi významné prístavy v Karibiku.

dominikánska republika

Dominikánska republika ponúka žiarivo čisté pláže.

A čo pláže?

Vybrať si tú najlepšiu pláž je pomerne zložité, nie že by nebolo z čoho vyberať, ale práve naopak, všetky sú také krásne, že sa budete rozhodovať pomerne dlho. Spomenúť môžeme pláže Bayahibe, Dorada Puerto Plata, alebo Bavaro. To sú pláže plné paliem, ktoré svojou krásou vyrazili dych nejednému fotografovi. Dominikánska republika je ideálna pre rodiny, deti, ale aj páry, či jednotlivcov. Na svoje si tu prídu aktívni dovolenkujúci, ale aj ľudia, ktorí si chcú oddýchnuť od napätého života.

Komentovať