Dominikánska republika – stojí za to spoznať jej čaro

Dominikánska republika

Krása Dominikánskej republiky.

Hľadáte vhodné miesto pre vašu letnú dovolenku? Pokiaľ sú vaše predpoklady o dovolenke teplé more, množstvo zaujímavých športových aktivít akými sú potápanie, windsurfing, vodné lyže či bicykle, nekonečné dlhé pieskové pláže s palmami a korálové útesy, určite vás chytí za srdce Dominikánska republika. Tá je známa ako perla Karibiku. Neváhajte, zbaľte si cestovnú batožinu a vyberte sa spoznávať jej čaro a dokonalú atmosféru.

 

Dominikánska republika nazývaná zeleným ostrovom

Dominikánska republika

Čarokrásna ostrovná príroda.

Dominikánska republika, nazývaná tiež zeleným ostrovom, ktorej hlavným mestom je Santo Domingo, leží na ostrove Hispaniola v súostroví Veľkých Antíl. Je známa nielen nádhernými bielymi plážami a azúrovo modrým morom, ale aj neskutočne čarovnou prírodou. Plným právom sa považuje za raj na zemi. Jej obyvatelia sú veľmi milí a priateľskí.

Dominikánska republika a kuchyňa

Okrem miestnych špecialít majú reštaurácie v ponuke aj medzinárodné jedálničky. Dominikánska kuchyňa je rôznorodá a veľmi zaujímavá. Asi najznámejšie jedlo je La bandera, ktoré obsahuje ryžu, mäso, zeleninu, fazuľu a vyprážané banány. Sanchocho Prieto je dusené mäso zo siedmych druhov, má špecifický spôsob prípravy a ako jedlo je veľmi uznávané. Reštaurácie sú pod vedením kvalitných šéfkuchárov.

Dominikánska republika

Dominikánska republika a jej chuťovky.

Juhovýchodné pobrežie Dominikánskej republiky

Je obmývané Karibským morom a patrí k najviac navštevovaným oblastiam tohto výnimočného ostrova. Vyrástli tu neskutočné letoviská, ktoré ponúkajú kvalitné ubytovanie v prekrásnych a luxusných hoteloch. Lákadlom pre turistov sú tu romantické pláže, ten najjemnejší piesok a množstvo prírodných krás. Pobrežie je možné rozdeliť do troch častí, a to Costa Caribe (Karibské pobrežie), Costa del Coco (Kokosové pobrežie) a Bahia de Samaná.

Vyberte si pre seba to najlepšie

Či už hľadáte ideálne miesto na dovolenku s deťmi plnú zábavných atrakcií a kvalitných animátorov, ktorí sa postarajú o bohatý program, aby sa vaše deti dosýtosti vyhrali a vy ste mohli popritom relaxovať, alebo naopak, hľadáte rezort špecializovaný pre mladých ľudí, ktorý ponúka množstvo zážitkových a adrenalínových atrakcií a bohatý nočný program, môžete si byť istí, že Dominikánska republika dokáže uspokojiť každého jedného klienta, aj toho najnáročnejšieho. Pretože  ich služby sú na vysokej úrovni. Stačí sa presvedčiť na vlastnej koži.

Komentovať