Domáci výrobník ľadu chladený vzduchom

Určite sa ešte aj dnes v mnohých domácnostiach ponúkajú hosťom drobné kocky ľadu do nápojov. Do pohára  whisky alebo do džúsu. Hlavne v letných mesiacoch sediac na záhradnej terase. Ako výrobník ľadu ešte aj dnes slúži drobná plastová nádobka s mriežkami. Naleje sa  do nej voda až po okraj  a dá sa zmraziť do mrazničky. Jednoduché, aj keď kvalita ľadových kociek nie je práve vždy dostatočná.  Doba sa mení a dnes si môžeme zabezpečiť kvalitné vysokovýkonné výrobníky ľadu. Nielen tie vysokokapacitné do profesionálnych gastro prevádzok, ale aj do domácnosti. Menšie, praktické, aj s možnosťou zabudovania priamo do kuchynskej linky. Alebo len tak, voľne stojace na pracovnom kuchynskom pulte. 

výrobník ľadu
VÝROBNÍK ĽADU S PRODUKCIOU 38KG/DEŇ

Výrobník ľadu aj do kancelárie 

     Na čo je asi potrebné pri výbere výrobníka ľadu najviac prihliadať? Prvým faktorom je určite účel jeho používania, jeho umiestnenie, aký typ ľadu je schopný produkovať, množstvo ľadu za určitý čas a nakoniec je to spôsob a charakter chladenia. Ľad je potrebný v rôznych gastronomických zariadeniach ako sú bary či bežné reštaurácie. Majú svoje uplatnenie a miesto aj v domácnostiach, väčších kanceláriách. Jednorazovo sa využívajú pri rôznych rodinných či firemných akciách. Domáci výrobník ľadu ma základnú úlohu – rýchlu prípravu kociek ľadu. Princíp a fungovanie je celkom jednoduché. Voda je čerpadlom dodávaná do chladiacej vložky kde sa zmrazí a následne sú ľadové kocky prúdom teplého vzduchu uvoľnené do zásobníka ľadu. Pokiaľ by ste radi videli vo svojej kuchynskej výbave aj takéhoto pomocníka, potom je dobré si ujasniť, aké množstvo a ako často budete ľad potrebovať. Aká je kapacita zásobníka ľadu, príkon a špecifické vlastnosti výrobníka ľadu, ktorý sa vám celkom zapáčil a chcete si ho kúpiť. 

výrobník ľadu
Profesionálny výrobník ľadu, ktorý vyrobí až 200 kg ľadu za deň

Je tu teda niekoľko parametrov 

     Základné vlastnosti a parametre domácich výrobníkov ľadu pochopiteľne ovplyvňujú ich výslednú cenu. Čím väčší výkon a množstvo pridaných funkcií, tým bude cena vyššia. Máme pre neho dostatok miesta v kuchyni? Veľkou výhodou výrobníka na ľad chladeného vzduchom je nízka energetická náročnosť a jednoduchosť celej konštrukcie. Aj z tohto dôvodu je rozhodne typom najobľúbenejším.  Má však jednu nevýhodu – kladie väčšie nároky na priestor. Výrobník ľadu s týmto typom chladenia totiž vyžaduje, aby okolo neho bol dostatočný priestor pre cirkuláciu vzduchu. 

Komentovať