Domáci výrobník ľadovej drte 

Organizujete pomerne často spoločenské stretnutia, pracovné konferencie či dokonca  víkendové „team buildingy“ zamestnancov rôznych firiem? Alebo len jednoducho chcete mať doma pre seba a svojich hostí  kvalitný doma vyrobený ľad do podávaných nápojov? Potom sa vám určite zíde vhodne zvolený domáci výrobník ľadovej drte

    Výrobníky ľadu fungujú  na dvoch základných druhoch technológii chladenia. Je to princíp chladenia vzduchom z okolia a druhou možnosťou je chladenie prostredníctvom vody. Nájsť ten najlepší a najvhodnejší výrobník drveného ľadu práve do našej kuchyne môže byť ťažké. Ak chcete využívať  špičkový výrobok pre svoje potreby, potom je treba zvážiť niekoľko faktov.  Akým je správna veľkosť zariadenia, charakter a tvar produkovanej ľadovej drte, umiestnenie v kuchyni, správne elektrické a drenážne nastavenie a podobne. Nesmie sa samozrejme zabudnúť  aj na jeho správnu a pravidelnú údržbu. 

výrobník ľadovej drte
VÝROBNÍK ĽADOVEJ DRTE 2X10 L

Výrobník ľadovej drte ako súčasť kuchynskej linky 

    Domáce výrobníky ľadu využívajú najčastejšie princíp chladenia vzduchom priamo zo svojho okolia. Zariadenie treba umiestniť tak, aby okolo neho mohol voľne prúdiť vzduch. Najlepšie, pokiaľ to dispozícia vašej kuchyne umožňuje, teda niekde uprostred kuchynskej linky. Je dobré pred inštaláciou uvedomiť si, že chladenie sprevádza primeraný hluk. Ďalej sa treba starať o vetrák a kondenzátor. Bez údržby nemusí výrobník fungovať na plný výkon, výroba ľadu môže trvať dlhšie a zariadenia dokážu vyprodukovať menšie množstvo drte v porovnaní s výrobníkmi, ktoré využívajú chladenú vodu. 

výrobník ľadovej drte
VÝROBNÍK ĽADOVEJ DRTE 3X10 L

K rôznym nápojom rôzny tvar ľadu 

   Výrobník ľadovej drte chladený vodou nemá vetrák, ktorý by sa mohol bez dostatočnej cirkulácie vzduchu prehriať, vďaka čomu ho môžete zabudovať do kuchynskej linky. V závislosti od stroja dokáže výrobník ľadu vyprodukovať okrem drte aj niekoľké rôzne tvary ľadu. Malé a veľké kocky ľadu, ľadová dreň alebo kužele ľadu. K rozličným nápojom sa hodia rôzne tvary ľadu. Malé kocky ľadu skvele dopĺňajú smoothies, do mliečnych koktailov sa viac hodí drvený ľad, do alko drinkov sa pridávajú veľké kocky ľadu, Domáce výrobníky ľadu bežne vyrábajú ľad v tvare kužeľa, ktoré vznikajú vďaka špeciálne tvarovaným chladiacim rúrkam. 

Komentovať