Dioptrické okuliare znamenajú úľavu pre oči

Nosíte šošovky? Isto ste sa po nejakej dobe pristihli pri tom, že by ste sa ich najradšej zbavili. Neustále si kontrolovať dostatok roztoku na oči nemáte čas a kým sa dostanete do svojej kúpeľne k tomu, aby ste si ich konečne vybrali, tak sa vám nepríjemne prilepujú na oči. Odlepovať si ich od očnej buľvy nie je nič príjemné. Vybrali ste si v minulosti šošovky pretože ste nechceli nosiť dioptrické okuliare? Zrejme vás odrádzali rámy, ktoré sú dnes pomaly módnou záležitosťou, že ich nosia aj ľudia, ktorí nemajú problém so zrakom.

dioptrické okuliare

Cari Zalloni – vytvoril štýl, ktorý polarizoval názory, ale zároveň okúzlil svojich fanúšikov

Dioptrické okuliare sú praktickejšie než šošovky

Šošovky síce skryjú fakt, že potrebujete dioptrie, ale ich každodenná aplikácia nie je príjemná, taktiež viac namáhajú oči než dioptrické okuliare. Navyše šošovky nie sú vhodné pre detistarších ľudí, ktorí nedokážu dodržiavať základné hygienické návyky. Počas nasadzovania šošoviek si dieťa môže privodiť infekciu oka alebo dokonca poškodenie rohovky. Sklá okuliarov navyše chránia oči pred nečistotami, ktoré sa šíria vzduchom. Nasadením šošoviek spôsobíte, že ku očiam je zamedzený prístup kyslíka, čo spôsobuje syndróm suchého oka. To je problematické najmä pre ľudí, ktorí pracujú s počítačom. Ak sa chytáte prejsť na dioptrické okuliare, ako prvé oceníte fakt, že si nemusíte siahať do oka. Aplikácia vie byť vážne nepríjemná.

dioptrické okuliare

Značka Chloé bola založená v roku 1952 Gaby Aghion. Práve ona sa zaslúžila o módny pojem „pret-a-porter (určené pre každodenné nosenie).

Štýl a dizajn

Ako sme už spomínali, dioptrické okuliare nosia aj ľudia, ktorí nemajú žiaden problém so zrakom. Trik je v tom, že sklá sú len sklá a nemajú žiaden účinok na zrak nositeľa. Moderné rámy sú prvotriednym módnym doplnkom, ktoré dokresľujú vašu osobnosť. Mnohým ľuďom okuliare jednoducho svedčia hoci nemajú so zrakom žiaden problém. Preto klasické „popolníky“ a lacné rámy sú už minulosťou a prechod na dioptrie by z tohto hľadiska mal byť pre vás jednoduchší než v minulosti. Praktickosť je nedielnou súčasťou okuliarov. Okuliare pohybom jednej ruky len nasadíte a môžete vyraziť z bytu. A čo starostlivosť? Stačí si naniesť určený prípravok na dioptrické sklá, vyčistiť handričkou a uložiť do puzdra. Nič viac? Skutočne nie.

Komentovať