Digestor je mnohostranný pomocník

Digestor nám slúži ako systém na odstránenie pary, zápachu alebo častíc uvoľňovaných počas varenia. Okrem týchto hlavných funkcií má toto zariadenie aj niekoľko ďalších výhod. Zaisťuje, aby bol váš kuchynský priestor primerane osvetlený a správne vetraný. Znižuje riziko otravy oxidom uhoľnatým a udržuje vašu kuchyňu príjemne sviežu aj vďaka tomu, že absorbuje prebytočné teplo. Digestor môže filtrovať vzduch a cirkulovať ho späť do vašej kuchyne (recirkulačné odsávače pár) alebo ťahať vzduch úplne von (odťahové odsávače pár). Pri kúpe musíte ako prvé myslieť na to, kde sa nachádza vaša varná doska a aká je veľká, a potom či chcete digestor skryť, alebo má byť viditeľný. Ak neinvestujete do kvalitného digestoru, je pravdepodobné, že budete mať doma zlú kvalitu vzduchu, ktorá môže mať vplyv na zdravie vás a vašich blízkych.

digestor
Zabudovateľný výsuvný digestor Küppersbusch

Digestor a moderný vzhľad

Výber správneho digestora nielenže dotvorí vašu kuchyňu, ale z nej aj urobí pekné miesto na prípravu vašich lahodných jedál. Digestory majú neskutočne širokú škálu veľkostí a štýlov, a vyzerajú v kuchyni veľmi moderne a dizajnovo. Mimoriadne atraktívne vzhľadom sú digestory zavesené nad ostrovčekom v kuchyni. Tie môžu vyzerať ako luxusné svietidlo či oválny reproduktor. Modernou vychytávkou sú aj vysúvacie digestory, ktoré sú zasadené priamo do varnej dosky. Úplne najnovšie typy digestorov sú takisto zabudované vo varnej doske, ale odsávajú pary automaticky, bez nutnosti vysúvania.

digestor
Varná doska Nicola Tesla, ktorá má zabudovaný digestor

Inštalujte odťahový digestor ak je to možné

Tieto typy digestorov sú totiž účinnejšie pri odstraňovaní pachov z varenia. Pri tomto type odsávača pár musíte myslieť na to, kam nasmerujete odťahové potrubie. Nezabudnite tiež na to, aké dlhé môže byť potrubie. Všeobecne sa odporúča, aby potrubie bolo obmedzené na 3 metre, pri 90-stupňovom oblúku by malo byť ešte menší približne o 1 meter. Ak si nie ste istí, či je vaša kuchyňa vhodná pre odsávač pár, môžete si zavolať odborníka a poradiť sa.

Komentovať