Digestor a jeho využitie v malej kuchyni

Majiteľ bytu s malou kuchyňou musí riešiť nemalé problémy. Vyplýva to zo samotnej priestorovej podstaty, pretože každý z nás potrebuje mať v kuchyni všetko, čo k životu v tejto časti bytu patrí. Jedná sa hlavne o všetko to náradie, spotrebiče a nábytok, kde to všetko uskladníme. Človek, ktorý si navrhuje kuchyňu za týchto podmienok by mal mať v sebe dávku asertivity. Pokiaľ si prelistujete časopisy o bývaní, určite len mávnete rukou, pretože tam uvidíte kuchyne obrovské ako celý byt obyvateľa Slovenska zo strednej sociálnej triedy. Netreba sa však strachovať, určite vám kde kto poradí. S problémami so zariaďovaním malej kuchyne zápasí v našich končinách množstvo ľudí. Aký digestor do kuchyne malých rozmerov patrí?

digestor

Väčší stropný digestor

Digestor do malej kuchyne

Jednou z veľkých výhod malej kuchyne je fakt, že vetranie takého priestoru po varení je omnoho jednoduchšie než napáchnutých 25-35 metrov štvorcových. Vtedy je prirodzené, že pri kúpe digestora musíte myslieť na jeho vysoký výkon. Výška výkonu sa odráža aj na konečnej cene za digestor. Na menšiu kuchyňu vám stačí zakúpiť odsávač s minimálnym výkonom. Pokiaľ si neviete vybrať aký typ by sa vám hodil, určite pouvažujte nad podskrinkovým digestorom. Šetrí miesto, nakoľko ho stačí namontovať hneď pod skrinku nad varnou plochou. Zväčša sa odporúča zavesiť ho okolo 60 centimetrov nad sporákom. Pokiaľ je vami vybraný digestor dostatočne výkonný, môžete ho namontovať aj o 10 či 15 centimetrov vyššie. Vo všeobecnosti platí, že čím vyššie digestor umiestníte, o to viac priestoru vám v kuchyni zostane.

digestor

Digestor môže byť aj druh umenia

Malá, ale praktická

Pre niekoho môže znamenať malá kuchyňa hotovú potupu, keď príde návšteva. Ale málokto myslí na to, aká je praktická. Už len samotné upratovanie trvá podstatne menej než ľuďom, ktorí majú počas varenia množstvo priestoru pre pohodlné varenie. Nemusíte sa pri zariaďovaní ničoho obávať. Ak si neviete dať rady, obráťte sa na špecialistov, ktorí si už s nedostatkom metrov štvorcových hravo poradia. Všetko je len o dôkladnom premýšľaní a dobrých rozhodnutiach. Budeme vám držať palce.

Komentovať