Digestor chráni vaše zdravie

Oxid uhoľnatý (CO) a oxid dusičitý (NO2) sú škodlivé látky znečisťujúce ovzdušie. Tieto látky predstavujú krátkodobé ale aj dlhodobé zdravotné riziká. Najčastejšie sú vypúštané z uhoľných elektrární, výfukového potrubia vozidiel a iných zdrojov spaľovania. Patria medzi šesť primárnych znečisťujúcich látok. Tieto znečisťujúce látky sú tiež spoloční prispievatelia k nezdravému ovzdušiu v domácnostiach, a to čiastočne aj v dôsledku všadeprítomnej a možno prekvapujúcej činnosti, ktorou je varenie. Digestor je preto nie len pomocníkom pri odstránení pachov, ale aj chráni naše zdravie.

digestor
Nástenný digestor Franke 

Riešenie v podobe čistého vzduchu

Aj keď informácie zo začiatku článku môžu vyzerať desivo, nemusíte sa báť a určite netreba „hrotiť“ situáciu tým, že prestanete variť. Riešením, ktoré ponúkajú odborníci so skúsenosťami, je lepšie vetranie a filtrácia vzduchu dosiahnutá pomocou kvalitných digestorov či odsávačov pár. Kvalitný digestor váš vzduch dokonale prečistí a zabezpečí odstránenie týchto znečisťujúcich látok z vnútorného priestoru. Ak môžme poradiť, účinnejšia forma odsávania nečistôt je priamy odťah von z miestnosti. Samotná inštalácia digestora je rovnaká ako u recirkulačného digestora, len s tým rozdielom, že ho musíme napojiť odťah pomocou potrubných systémov. Jeden z komponentov, ktorý je tu vhodné použiť, je spätná klapka. Tá zabraňuje najmä v zimnom období prenikaniu studeného vzduchu do miestnosti. Preto na ňu netreba zabúdať. Jednoznačná výhoda tohto riešenia spočíva v tom, že z miestnosti odvedieme nielen nečistoty vzniknuté pri varení, ale aj pary. Ďalšou výhodou je dlhodobá prevádzka bez väčších nákladov. Nemusíme vynakladať finančné prostriedky na nákup uhlíkových filtrov. Oceníte tiež neznížený výkon digestora a nižšiu hlučnosť.

digestor
Výkonný digestor Turboair 

Investujte do zdravia

Kúpa digestora neprebieha v živote až tak často. Pokiaľ nie ste developer alebo nevlastníte stavebnú firmu, digestor si kúpite raz – dvakrát za život. Aj preto odporúčame pri kúpe tohto dôležitého spotrebiča nešetriť, a kúpiť si kvalitný a výkonný digestor. Spýtajte sa u vášho predajcu na všetky výhody odsávačov pár, a zistíte, že to bude naozaj dobrá investícia do zdravšieho života pre vás a vašu rodinu.

Komentovať